Umut Benzer

Umut Benzer

Software Engineer, MSc. in Berlin

Ana SayfaKategoriler

Yenisi Her Zaman En İyisi Değildir Diyenlere…

Ek: Artık Microsoft MSN'in son sürümü kurulu olmadığı takdirde oturum açmamızı engellediğinden bu yazı güncelliğini yitirmiştir, hepimize geçmiş olsun.

Bir programın en yeni sürüm en iyi sürümü müdür? Tabi ki hayır. Örneğin Windows Live Messenger 14 (ya da daha bilindik adıyla MSN 9): Ben bu kadar dandik bir program daha görmedim. Ara yüzü fena değil aslında, biraz alışmak gerekiyor ama o el yazısı problemi yok mu? Bitirdi beni.

MSN 9’da el yazısı göndermede bir kısıtlama var. 10 saniyeden daha uzun süre el yazısı yazarsanız ya da karmaşık şekiller gönderirseniz (karmaşıktan kastım için yazının sonuna bakınız) yazı karşı tarafa bir türlü gitmiyor. Bense çiçek böcek çizmeye, el yazısı ile MSN kullanmaya bayılıyorum.

Sırf bu yüzden MSN 8.5’e geri döndüm. Bir de haftada bir “Yeni sürümü indirecen mi birader?” diye sormasa tadından yenmeyecek.

Fark ettiğiniz üzere MSN 9 yanında birbirinden gereksiz bir sürü çöplükle geliyor. Aslında aynısı MSN 8.5 için de geçerli. Bulmak için biraz canım çıksa da MSN 8.5’in tek başına kurulan dağıtım dosyalarını (standalone) bulmayı başardım. Bunlar standart MSN kurulumu yerine tek MSI paketlerinde geliyor ve tıklayıp kuruyorsunuz. Sadece MSN. Gereksiz hiçbir şey yok.

Sadece MSN 8.5’in Türkçe sürümünü buradan, İngilizce sürümünü ise buradan indirebilirsiniz. Eğer daha yeni bir sürüm varsa (yani Windows Live Messenger 14) önce bu sürümü kaldırmak zorunda olduğunuzu unutamayın.

Bu yazı benim gibi eskilerden kolay kolay vazgeçemeyenlere gelsin.

msn-9-icin-karmasik-bir-el-yazisi-ornegi msn-9-icin-karmasik-bir-el-yazisi-ornegi