Umut Benzer

Umut Benzer

Software Engineer, MSc. in Berlin

Ana SayfaKategoriler

64 Kilobaytta 3B

ekran-goruntusu ekran-goruntusu   2 DVD'lik oyunları da gördüğümüz bu zamanlarda, bir üç boyut 64 kilobayt ya da tam anlamıyla 65.536 bayt olabilir mi diye sorabilirsiniz. Uygulamaları izleyene kadar ben de olabileceğini sanmıyordum. 64 kilobyat için oldukça sağlam grafikleri olan bu uygulamalar elbette güçlü bir işlemci ve ekran kartına ihtiyaç duyuyor.

Aşağıda bulacağınız EXE dosyaları kuruluma ihtiyaç duyan dosyalar değil. Tıklayarak çalıştırabilirsiniz.

Türkçede Dil Evrimi

Yıl: 1975

"Karşıma âniden çıkınca fevkalâde şaşırdım. Nitekim ne yapacağıma hükûm veremedim, heyecandan ayaklarım titredi. Amma ve lâkin kısa bir süre sonra kendime gelir gibi oldum, nitekim yüzünde beni ferahlatan bir tebessüm vardı. Üstüme çeki düzen verdim, kendinden emin bir sesle 'hayırlı akşamlar' dedim."

Yıl: 1985

"Karşıma birdenbire çıkınca çok şaşırdım. Ne yapacağıma karar veremedim, heyecandan ayaklarım titredi. Ama çok geçmeden kendime gelir gibi oldum, yüzünde beni rahatlatan bir gülümseme vardı. Üstüme çeki düzen verdim, kendinden emin bir sesle 'iyi akşamlar' dedim."

Renk Körleri Web'i nasıl görüyor?

Renk körlerinin web sayfalarını nasıl gördüğünü hiç merak ettiniz mi?

Eğer bir web tasarımcısı iseniz mutlaka merak etmelisiniz. Ziyaretçilerinizden sandığınızdan fazlası renk körü olabilir 😃

Buradaki linke tıklayarak istediğiniz sayfayı renk filitresiyle gezebilirsiniz. Resimler de filitreden geçeceği için istediğiniz sayfayı yazdıktan ve sorguyu gönderdikten sonra sayfanın açılması biraz zaman alabilir.