Nexus 4'e Android 4.4 KitKat yüklemek

nexus4-kitkat nexus4-kitkat   Eğer Nexus 4, Nexus 7 veya Nexus 10'unuz varsa ve Kitkat güncellemesinin telefon/tabletinizde görünmesi için sabredemiyorsanız veya Cyanogenmod gibi özel ROM'lardan orijinal Android'e geri dönmeyi planlıyorsanız buradaki adımları izleyebilirsiniz:

Uyarılar

Bu işlemleri tamamladığınız halde telefonunuz ilk günkü gibi olacak, içindeki tüm bilgiler (rehber, sms, uygulama, ayarlar, oyunlar vs...) gidecek. Bu işlemleri yaparken telefonunuzun ya da bilgisayarınızın başına bir şey gelirse sorumluluk kabul edilmez.

Bu işlemleri yaparken telefonunuzun şarjının en az yarıya kadar dolu olması iyi olur.

Minecraft - Park

Minecraft'ta Park Minecraft'ta Park   İzmir'in yeşil alan konusundaki kabızlığı Minecraft'daki yapılarıma da yansıyor... Ne olurdu şu ayarda bir park gerçek hayatta da olsaydı?

Modern Web Teknolojileri Sunumu

modern-web modern-web  

4 Ekim 2013 Cuma günü İYTE'de yapmış bulunduğumuz Modern Web Teknolojileri sunumuna aşağıdaki buradan erişebilirsiniz.

Kullanıcıların bir web sitesinden beklentisi eskiden günümüze oldukça değişmiştir. Günümüzde bir web sitesinin hızı, kullanım kolaylığı, göze hoş gelmesi ve kullanım deneyiminin iyi olması önem taşımaktadır. Gelişen teknoloji ile birlikte, tarayıcılar sadece önüne gelen sayfayı kullanıcıya gösteren birer basit program olmaktan çıkmış ve dinamik "uygulamalar" çalıştıran teknolojileri haline gelmişlerdir.

Böyle bir dünyada, bir web sitesi nasıl yapılır? Frontend ve backend ne demektir? Frontend enginnering diye bir alan neden vardır ve neden önemlidir? Neden önüne gelen (adam gibi) site yazamaz? Bir web sitesinin temel bileşenleri nelerdir? Nereden başlanır? Beklentiler neler olmalıdır? Frontend mühendisliğinin sınırları nelerdir? Javascript HTML5 ve CSS3 ile neler yapılabilir?

Bu soruların cevabı sunumda bulunabilir.

En Ufaktan En Büyüğe Evren

scale-of-the-universe scale-of-the-universe  

Bilinen en küçük şey ne? Ya da en büyük şey? Evren ne kadar büyük? Bu tarz şeyleri interaktif bir şekilde öğrenmemizi sağlayan ufak bir uygulama sunmuş bize NASA.

Start tuşuna bastıktan sonra sağ sol okları ile daha küçüğe veya daha büyüğe gidebilir, istediğiniz bir nesnenin üstüne tıklayarak o nesne hakkında bilgi alabilirsiniz. (İngilizce)

O halde gitmek için tıklayın:

The Scale Of The Universe 2