🎈 Hayat

UBenzer’in İlk Çekilişi Sonlandı

UBenzer’de bir aydır devam etmekte olan çekiliş az önce bitti. Şimdi sıra kazananları ilan etmeye ve kitapları dağıtmaya geldi. Her şeyden önce, tüm katılımcılara teşekkürlerimi sunuyorum. Normalde çekilişi kendim yazacağım bir PHP kodu ile yapmayı düşünüyordum ancak, daha sonra şu siteyi gördüm. Burada hazır rastgele sayı üreten bir site varken, hiç gerek yok diye düşündüm bir daha yazmama.

Çekiliş Nasıl Yapıldı?

Yarışma kurallarına uyan tüm yorumlar bir Google Docs tablosunda toplandı. Böylece Google Docs her yoruma bir satır numarası atamış oldu. Random.org web sitesinden ilk ikisi asil, diğer 10’u yedek olacak şekilde 12 tane rastgele sayı alındı ve bir kağıda yazıldı. Daha sonra bu numaralar Google Docs’daki yorum numaraları ile eşleştirildi. Böylece 2’si asil 12 tane kazanan belirlenmiş oldu. (Kişinin birden fazla defa çıkması durumunda sadece ilk çıkan kabul edildi, diğerleri yok sayılıp yeni bir sayı çekildi.)

Kaç Yorum Katıldı?

Çekilişe 54 kurallara uygun yorum katıldı. Kazanma şansı tek yorum bırakan birisi için %1.8 idi. Birden fazla yorum bırakan birisi için bu oran, BIRAKTIĞINIZ YORUM SAYISI * 1.8 ile ölçülebilir.

…ve gelelim kazananlara…

Kazananlar

 • İbrahim Nergiz

  Başka şehirlerde, başka üniversitelerde sizi görmek güzel olur 🙂

  yorumu ile

 • Okan Bursa
 • Arkadaşlar,
  Dersler sizin öğreniminiz için açılıyor. Ben İTÜ mezunu olarak sizin bu dersleri almanızı yararlı buluyorum. Ben İTÜ’de .NET ya da JAVA öğrenebileceğim bir ders görmedim. C ve 4. sınıftaki proje dersinde kendim öğrendim ve bana 1 ay süre verildi.

  Sizin için güncel ve yararlı bir .NET dersi açılıyor, diğer yandan Oğuz hocanızın UML ve Pattern derslerini de alırsanız ya da ayrıca girebilirseniz, emin olun dışarıda pek zorlanmaz, akademik olarak da ileride size kolaylık olacaktır.

  Veritabanı dersinde herkes sizin seviyenizde olmayabilir. Bu nedenle eğer daha yetkin olduğunuzu düşünüyorsanız ya da dersin size yararlı olmadığını düşünüyorsanız, diğer arkadaşlarınızı da düşünmemiz gerektiğini unutmayın.

  yorumu ile

Yedekler

 • Gülügül
 • S.Taner
 • Efe Dinçer
 • Caner
 • Özlem
 • Emre Coşar
 • Ahmet Öz
 • Abdullah Çitil
 • nedir
 • FxDev

Şimdi Ne Olacak?

Asillerle, kazanan yorumu bırakırken kullandıkları bilgiler aracılığı ile iletişime geçilecektir. Yarışma kurallarında belirtilen süre içerisinde açık adreslerini ulaştırmaları halinde hediye kendilerine kargolanacaktır. (Eğer İzmir içi çıkarsa, elden de verebilirim.) Sürenin aşımı halinde hediye hakkı yedeklere geçecektir. Ayrıntılı bilgi çekiliş kurallarında bulunabilir.

Tüm katılımcılara tekrar tekrar teşekkür ederim. Şans burada yüzünüze gülmemiş olabilir, umut ederim hayatın ta kendisinde güler.

İyi geceler

👋 🚨 Yeni yazılardan haberdar olmak ister misiniz? 👇
Etiketler

UBenzer’in İlk Çekilişi Sonlandı 8 yorum aldı.

 1. Hayırlı olsun, kazananları tebrik ederim. Ben de sitemde benzer bir çekiliş yapmayı düşünüyorum, fikriniz çok hoşuma gitti, kullanmama izin var mı (:?

 2. =) unutmuştum ben bu çekilişi, kazananı tebrik ederim, okudugumuz her kitap, bize mutlaka artı kazandırır diye düşünüyorum. Bu güzel düşüncesi için Umut Arkadaşımıza tekrar teşekkür ediyorum.

 3. Ben nasıl kaçırdım da yorum bırakmadım ilginç 😀 Neyse önemli olan kazanmak değil paylaşım. 🙂 Tebrik ediyoruz tekrar arkadaşları.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir