Umut Benzer

Umut Benzer

Software Engineer, MSc. in Berlin

Ana SayfaKategoriler

Network Hareketliliklerini Sağ Alt Köşede Görün

Bazen merak ederiz: “Acaba şu an İnterneti kullanan bir yazılım var mı?” Ya da, İnternet o kadar yavaştır ki, saniyede kaç KB aktarıldığını görmek isteriz, yavaşlığın sebebini çözemesek de, en azından servis sağlayıcılarımıza küfredebilmek için.

NetworkIndicator Aygıt Seçimi NetworkIndicator Aygıt Seçimi  

Geçenlerde gördüğüm, epey hoşuma giden, ama Türkçe dil dosyası programın çökmesine neden olan taşınabilir ücretsiz basit bir program var. Adı NetworkIndicator. Saatin yanına (system tray) yerleşiyor. Size seçtiğiniz bir ağ adaptörü için (ethernet, wireless vs.) ağdaki hareketliliği gösteriyor. İsterseniz başlangıca ekleyerek, bilgisayarla beraber açılmasını sağlayabiliyorsunuz. Arayüz olarak da Windows 7’nin orijinal kutucuklarına benzediği için, çok hoş bir görünüm sergiliyor.

NetworkIndicator NetworkIndicator  

Eğer ağın kullanımı sizin için önemliyse, ama ara yüzün güzelliğinden de vazgeçemiyorsanız bu programı denemenizi öneririm.

Programın orijinal sayfasına ulaşmak için buraya tıklayabilir veya UBenzer’den indirebilirsiniz. Benim sitemdeki kopya 25 Mayıs 2011 tarihinde yayınlanmış 0.8.5 sürümünün, hata vermemesi için Türkçe dil dosyası kaldırılmış sürümünü içermektedir.

Programı çalıştırabilmek için bilgisayarınızda .NET Framework 4.0 yüklü olmalıdır.

Hata alıyorum: There is an error in XML document

Benim bilgisayarımda programla birlikte gelen Türkçe dil dosyası sıkıntı yarattığı için yazının en sonundaki hatayı aldım. Eğer bu hata sizde de çıkarsa tek yapmanız gereken programın içerisinden languages/tr.xml ve languages/tr-TR.xml dosyalarını silmektir. 😃