rocknes
💻 Bilgisayar, 😂 Eğlence

NES Emulatörleri

Daha önceki şu iki yazımda (1.si, 2.si), çocukken bolca oynadığımız atari ya da ateri diye isimlendirdiğimiz NES (Nintendo Entertainment System) platformuna ait birkaç oyunu tanıtmış ve sitemden indirebilmenizi sağlamıştım.

Bu yazımda ise NES uzantılı oyunları çalıştırabileceğiniz iki yazılım önereceğim.

Birincisi, Nokia S60 serisine ait Symbian İşletim sistemli telefonlar için olan vNES. Bu emulatör cep telefonunuzda NES oyunlarını oynamanıza imkân veriyor. Üstelik bilgisayarda çalışan bir emulatörün yapmasını beklediğiniz her şeyi yapıyor. vNES ile oyunlarınızı kaydedip daha sora kaldığınız yerden devam edebileceğiniz gibi, bluetooh üzerinden iki kişilik oyunlar da oynayabilirsiniz. Yazılımı telefonunuza kurduktan sonra NES uzantılı oyunları telefon hafızanızdaki ya da hafıza kartınızdaki /vampent/roms/ klasörüne atın. Yazılımı buradan indirebilirsiniz. (Yazılım 65000 renkli telefonlar içindir.)

RockNESXÖnereceğim ikinci yazılım bilgisayar ve Windows serisi işletim sistemleri için. Öncesini bilemiyorum ama önereceğim bu yazılım XP ve Vista’da sorunsuzca çalışıyor. Yine yazılımın iyi bir özelliği kurulum istememesi. Dil bilmeyenler için İngilizce olması sorun teşkil edebilir. Test etmediğim bir özelliği IP bağlantısı ile Internet üzerinden çok kişi oynanabilmesi. Grafik ayarlarını kendi ekranınıza göre yapabilirsiniz. Tuşlar da istediğiniz gibi ayarlanıyor. RockNES X isimli programı buradan indirebilirsiniz.

👋 🚨 Yeni yazılardan haberdar olmak ister misiniz? 👇

NES Emulatörleri 5 yorum aldı.

    1. @aferit: Evet ne yazık ki bağlatılar sizlere ömür. Bu akşama doğru bağlantıları yenilerim, tekrar bakar indirirsiniz. 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir