Umut Benzer

Umut Benzer

Software Engineer, MSc. in Berlin

Ana SayfaKategoriler

Service Pack 1 Kaldırma Bilgilerini Temizleme

Ne güzel Windows Vista Service Pack 1’i kurduk, bilgisayarımızı hızlandırdık. Normalinde Windows Vista’da yüklenen tüm güncelleştirmeler kaldırılabiliyor. Service Pack 1 de aynı şekilde daha sonra kaldırabileceğiniz bir güncelleştirme.

Tahmin edersiniz ki Windows Vista Service Pack 1 güncelleştirmesinin kaldırma bilgileri hatırı sayılır derecede büyük bir yer kaplıyordur. Service Pack 1’den memnunsanız ve kaldırmayı düşünmüyorsanız SP1 kaldırma bilgilerini sisteminizden silmek size boş yer kazandıracaktır. (Bazı kaynaklara göre 1GB ila 1.5GB arasında bir alandan söz ediyoruz.)

Şu kaynakta yazana göre aşağıdaki adımları uygulayarak SP1 kaldırma bilgilerini sistemimizden silip, bilgisayarımızda yer açabiliriz:

Windows Vista\'da Yönetici Olarak Komut İstemi Açmak Windows Vista\'da Yönetici Olarak Komut İstemi Açmak   1. Yönetici olarak komut istemi açın. Yandaki resimde nasıl yapılacağına dair bir örnek bulabilirsiniz. Komut İstemi sizin bilgisayarınızda Donatılar klasörü altında görünüyor olabilir. 2. *vsp1cln.exe* yazarak Service Pack 1 Kaldırma Bilgileri Temizleyicisini açın. 3. Sorulan soruya Y (yes) ile cevap verin. Kısa bir işlemin ardından SP1’i sistemden kaldırmak için gerekli olan dosyalar sistemden silinecektir.