ege logo inek
💻 Bilgisayar

Dönem Sonu Not Ortalaması Hesaplama

ege-logo-inek Geçen dönemin sonunda derslerin kredilerini ve harf notlarınızı girerek dönem sonu ortalamanızı hesaplayabileceğiniz bir programı şurada sizinle paylaşmıştım.

Ege Üniversitesi’nde harf notunun nasıl puana çevrildiğini ve kredileri kullanarak nasıl yıl sonu notu bulunduğunu eminim hepiniz biliyorsunuzdur. Sorun şu ki, elinize kalem kâğıt alıp hesaplamak sinir bozucu olsa gerek. Burada benim yazılım devreye giriyor. Derslerinizin notların ve kredilerini girerek ortalamanızı çevrimiçi hesaplayabilirsiniz. Bunun için şuraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Üniversiteler İçin Kredili Sisteme Göre Dönem Sonu Not Ortalaması Hesaplama Aracı İçin Tıklayınız!

👋 🚨 Yeni yazılardan haberdar olmak ister misiniz? 👇

Dönem Sonu Not Ortalaması Hesaplama 238 yorum aldı.

  1. Arkadaşlar,

    2009 öncesi girişliyim ben, yani yeni yönetmeliğe tabi değilim. Eski mezunlar varsa bir sorum olacak;

    Bu DC ve DD dersler "sorumlu geçti" yazıyor ders seçerken ama otomasyonda "başarılı" olarak gözüküyor. Mezun olurken bu dersleri yükseltmek zorunlu mudur? Yoksa 2.00 ve üzeri genel not ortalamasını tutturan, tüm derslerden başarılı olduğu takdirde mezun olabilecek mi?

  2. ehhhhhhh işte idare eder ama biraz sıkıcı idi KONYALILARA SELAM 🙂 🙂 :):) 🙂 KONYAYI SEVİYORUZ……………

  3. eyer notunusu öğrenmek istiyorsanız e okula gir yada yazdığım gibi yap boşuna bu sitelere para vermeyin not hesaplaması mesala türkçeden 85 90 74aldın 85 le 74 90 sanı topla ve türkçeden 3 sınaf olunduğu içinde çıkan sonucalda 3 böl karne sonuçların çıkar

  4. aaaaaaaaaaaaaaaaa inanmıorum bu senede her zamanki gibi 5 ile dönem sonunu TAKTİR BELGESİYLE BİTİRİORUM teşekkürler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir