cocuk ve bokk
💻 Bilgisayar

İnternet Çok Yavaş!

Yavaaaaş!

Bugünlerde İnternet çok yavaş. Türk Telekom yine neyi bozdu acaba? Kendi sitemden, Google’a kadar tüm siteler çok yavaş açılıyor. Özellikle 15 – 00 arası Internet iyice yavaşlıyor. Yavaşlığı yetmezmiş gibi herhangi bir sayfaya tıkladığımda “Sayfa Görüntülenemiyor” hatası alıyorum. F5’e basıp yenilediğimde aynı sayfa yenileniyor… (Sorun sunucularda değil, Google’da bile böyle olmazdı aksi halde.)

Merak ettiğim şu: Bu sorun sadece beni etkilemiyor, bundan eminim. Ama ne çaplı bir sorun acaba? Tüm Türkiye’de mi, yoksa sadece Antalya civarı mı böyle? Yoksa sadece bizim ilçe mi ezik kaldı?

👋 🚨 Yeni yazılardan haberdar olmak ister misiniz? 👇

İnternet Çok Yavaş! 9 yorum aldı.

 1. anladığım kadarıyla her yer böyle.. staj yaptığım firma işlerinin çoğunu internet üzerinden gerçekleştirdiği için şimdi alternatif arayışlara girdi.. ben de şu an cafedeyim ve inanılmaz yavaş bir internet var önümde.. arkadaşın istediği dosyayı sky drive a üç defe yüklemeye calıştım tam bitecekken hata veriyor.. bu devirde bu hizmetle hala ayakta kalabiliyor telekom helal olsun..

 2. Durum Türkiye nin her tarafinda ayni. Bunun sebeplerinden birisi Telekom un yeni hizmeti olan 4 kat hizli internet hizmetini kullaniciya sunmasi. Bunu sunarken yapilan calismalarda, sanirim eksik biseyler olustu ve diger kullanicilarin hizini yavaslatti. Internetin yavas oldugu sikayetlerini bu yeni hizmet ortaya ciktiktan sonra duymaya basladim. Sanirim yeni hizmeti ortaya cikarirken bunlar icin gerekli alt yapiyi yerlestirmediler ve simdi iki hizmette ayni altyapiyi kullaniyor. Benim aklima gelen yorum bu.

 3. Umut inanır mısın son 1 haftadır benim en zor ulaşabildiğim Google. Tüm ekstra servislerine (Analytics, Gruplar veya Blogger) kolaylıkla ulaşabilirken ana sayfayı çok ender açabiliyorum. Gerçi şu an düzeldi ama bazen yine başlıyor. Acaba sorun bende mi? Firefox’ta mı? Google’da mı? yoksa TTNET’temi?

 4. Bendede aynı sorun var. İnternet hızım 8 MPBS.
  Evim santralden 50-60m uzaklıkta. Ama yinede internet çok yavaş… Seninde dediğin gibi bazı zamanlar hiç kullanamıyorum…
  Artık TTNET yöneticilerinin bu soruna bir çözüm bulmaları gerekir. Aksi taktirde kullanıcı kitle büyük bir düşüşe uğrayacak…
  Umarım kısa süreye kadar bu sorunun üstesinden gelirler…

 5. Türk Telekomda staj yapmış biri olarak, kurulu düzenek ve sistemlerine hayran kaldım. Fakat TTNet’in akıllı (??!!??) stratejisi sağolsun, gerek ben gerek Türk Telekom bile buna kızmakta. 8 Mbps’lik değişken hızlı kampanyadan ötürü. TTNet “Ben böyle kampanya açıyorum, gerekli altyapıyı bana sağla” diyor Türk Telekom’a; Türk Telekom’da sağlamak zorunda kalıyor, sağlayamıyor. (Dipnot: Aynı inovasyon grubu altında olsalarda, TTNet ile Türk Telekom’un farklı şirketlermiş gibi çalıştığını belirtmeliyim. Bu yüzden Türk Telekom’da buna kızıyor)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir