🎈 Hayat, 🧐 Kişisel

İnternet Yok

Kalmakta olduğum Ege Üniversitesi Öğrenci Köyü, bu yaz aldığı kararla sağ tarafta kız blokları, sol tarafta erkek blokları olsun diye (haremlik selamlık) bizi bulunduğumuz yurttan başka bloğa sürmüşlerdi.

Anlayacağınız sırf düzenli görünsün (!) diye iki senedir kaldığımız odamızdan atıldık. Neden mi istemiyordum taşınmayı? Neden mi bu kadar karşıydım?

Çünkü yurdumuz girişe en yakın bloktu. Yurt odamızda diğer blokların hiçbir yerinde olmayan duvarın içine gömük raflar vardı. (Yani oda daha genişti.)

…ve en büyük korkumuz…

Geçen sene açılan bloklarda (mesela Defne) yurdun tanıtımında sözünü ettikleri buzdolabı gibi bir demirbaşı okul açılıktan tam bir dönem sonra odalara koyabilmişlerdi. Anlayacağınız, tırsıyorduk benzer eksikliklerden… Hem bizi iki senelik odamızdan sürüyorlardı, hem de eksikleri olan bir bloğa gitme olasılığımız vardı.

Endişelerimizi dile getirdiğimizde böyle bir şey olmayacağını söylemişlerdi.

Sene başladı. Yurdun taa öbür ucundaki Akasya bloğa sürülmüşüz.

İzmir’e yağmurlu bir gün geldim. Etraf ıslak. Valizle yurda yaklaşıyorum yavaş yavaş… Valiz ağır, vardır belki de 30 kilo… Eee, malum ilk defa geliyorum İzmir’e, dönem yeni başlamış, milyonlarca kitap ve kıyafet var valizde. Bir de ne göreyim? Yol yok! Her taraf toprak (hatta şerit halinde çukur olduğu için bir yeden atlamanız gerekiyor) ve toprak da çamur! Elimde var 30 kiloluk valiz!

Odanın içi çamur oldu. Taşıyana kadar öldüm, ayrıca valizin de taşıma kolu kırıldı. Odaya girdim. Verdikleri sözü öyle güzel tutmuşlardı ki (!) Internet bağlantımız yoktu. Evet, yanılmadınız hala yok. Bayramdan bir hafta önce gittiğime göre en az 15 gün geçmiş olmalı. Ne imkânsız bir şeyse Internet bağlantısı hala gelemedi.

Heyecan yapmayın, yol da yok hala. Taş toprak sürünüyoruz.

Merak mı ettiniz? Odam bir kere bile temizlenmedi de. Temizlik hizmeti de yok. Odadaki tüm o çamurları oda arkadaşımla beraber biz temizledik.

Internet kablolarını dönem başladıktan sonra döşemeye başladılar! Pardon da, benim ödevlerim bile Internet’ten veriliyor, onlara bile bakamıyorum. Haydi diyelim kablo döşeyemediniz… Hiç mi alternatif çözüm yoktu, soruyorum size.

  1. Yandaki Internet’i olan eski bloklardan Wireless Access Point’ler ile Interneti geçici olarak bizim bloğa kadar uzatmak çok mu imkansızdı?
  2. Yapı İşleri Daire Başkanlığı çevre düzenlemesini yapana kadar en azından çamura batmamamız için yola çakıl dökmek kimsenin mi aklına gelmedi?

Bunları bayrama gitmeden önce Aksaklık ve Şikayet Bildirim Formu doldurarak yurt yönetimine de söyleyip şikayette bulunmuştum. Hala yanıt bekliyorum.

Ben cevap gelmemesinden ne anlıyorum biliyor musunuz? Bizim gittiğimiz yollar çamur değil, sizin derdiniz umrumuzda değil! Ben bu ilgiyi gördüğüme inanıyorum.

Ayıp ediyorsunuz.

👋 🚨 Yeni yazılardan haberdar olmak ister misiniz? 👇

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir