Umut Benzer

Umut Benzer

Software Engineer, MSc. in Berlin

Ana SayfaKategoriler

Aradığınız Yurt Şu Anda Çevrimdışıdır

Bu nasıl bir arıza bilemiyorum. Ege Üniversitesi Öğrenci Köyü’nde üç buçuk gündür İnternet kesik. Ve hiçbir uyarı, arızanın nedenine ve ne zaman çözüleceğine dair bilgilendirme yok! Sanki her şey günlük güneşlik, kelebekler uçuşuyor, böcekler sevişiyor, dünya pespembe.

Sanki biz keyfimizden giriyoruz internete! Sanki hepimizin amacı Rapid’i sömürüp, YouTube’dan video izlemek. Değil işte! Sorumlu olduğum iş verenlerim, çalıştığım bir işim var! Ve sayenizde üç gün geri kalmış durumdayım! Tamam, atom fiziği çalışıp dünyayı kurtarmıyor olabilirim ama yine de bilgilendirmeyi ve Ege Üniversitesi’ne yakışır kalitede bir hizmeti hak ettiğimi düşünüyorum.

Üniversitenin internet ağından sorumlu olan BİTAM acaba neden böyle arızalara karşı bazı acil durum önlemleri alamıyor? 2500 kişi internetsiz kalmışken 23 Nisan (ya da bazen hafta sonları) resmi tatil diye nasıl dükkanı kapatıp gidebilirsiniz? Bu kadar büyük bir ağdan sorumluysanız acil durumlar için önlem almanız ve nöbetçi bir ekip kurmanız gerekmez mi?

Dipnot: Eğer başka bir internet kesintisi hikayesi daha okumak isterseniz buraya ışınlanabilirsiniz.