💻 Bilgisayar, 💾 Programlama

PHP’ye Gelin

php-logoEge Üniversitesi Bilgisayar Kulübü’nün eğitim kursları çerçevesinde ilk ders gelecek hafta Cuma günü (23 Ekim 2009) başlamak üzere PHP dersleri veriyorum.

Eğitim programları dönemliktir. Dersler Eğitim Fakültesi’nin laboratuvarlarında verilecek olup, her kursiyere bir bilgisayar düşecektir. Gruplar 25’er kişilik olacaktır. Kontenjanlar sınırlıdır.

PHP dersleri Cuma günleri saat 17.00-19.00 arasında olacak. Eğer PHP’yi bir yerden duymuş ve neyin nesi olduğunu merak ediyorduysanız, bu eğitim programı size göre bir fırsat.

Eğitim programı dönemlik 40TL olarak belirlenmiş. Başvurmak isteyenler Eğitim Fakületsi’nde bulunan topluluk odası ya da Merkez Kütüphane’nin karşısındaki topluluk stantlarından (durtak) kayıtlarını yaptırabilirler.

İçerik Nasıl Olacak?

“PHP nedir?” ve “Neden PHP gibi bir dile ihtiyaç vardır?” gibi temel sorulardan başlayacak, temel PHP operatör ve yapılarını görecek, PHP ile web tarayıcısından nasıl veri alınır, HTTP protokolü ve header denilen olay nedir, bunlar nasıl işlenir gibi daha ince ayrıntılarla devam edeceğim. Bunlar bir defa oturdu mu, sistemimizi daha etkin ve kolay değiştirilebilir hale getirmek için PHP’de nesneye dayalı programlama yöntemlerini göstereceğim. Bir sonraki aşamada PHP’de veritabanı kullanmak ve istemci taraflı bilgi saklamanın nasıl yapılabileceğini göstereceğim. (sessions & cookies)

Eğer hala vakit kalmışsa, SEO ve benzeri konular bile bize uzaktan el sallıyor.

👋 🚨 Yeni yazılardan haberdar olmak ister misiniz? 👇

PHP’ye Gelin 4 yorum aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir