cigli cinecity
🎈 Hayat

İzmir’de 3 Boyutlu Sinema Seyretme Denemesi

Türkiye’nin en büyük şehirlerinden İzmir… Ve üç milyonluk koca şehirde Alis Harikalar Diyarında filmini üç boyutlu izleyebileceğiniz kaç tane sinema var biliyor musunuz? 12 Mart tarihi itibariyle sadece bir tanecik. Peki, nerede onu biliyor musunuz? Çiğli Kipa’da. Forum Bornova olsun, Balçova Kipa olsun uyuyorlar. *

Türkiye’nin en büyük kentlerinin birinde film izleyecek sinema bulamamak içler acısı. MyBilet’in 3 TL hizmet bedeli alması da içler acısı. Hani kazıklıyorsun, bilet fiyatına dâhil gibi göster de içimiz acımasın bari.

Bir Başka Macera: Lütfen Gözlükleri Gözünüzle Unutmayın

cigli cinecityÇiğli Kipa Cinecity kadar müşterilerine hırsız muamelesi yapan bir sinema daha görmedim. İyi ki bir gözlük verdiniz ha! Utanmasanız senet imzalatacaksınız!

Filmin başında, aradan önce, filmin sonunda hem ekranda lütfen gözlüklerinizi vermeyi unutmayınız yazıyor, daha fecisi salon görevlileri bilumum aralarda “Gözlüklerinizi unutmayın!” diye bağırıyor.

“Araya gözlüklerle çıkmak yasak!”

“Çıkışta gözlükleri vermeyi unutmayın!”

Film bitti, yazılar yazmaya başladı, film sonu müziğini dinlemek istiyoruz, sesi kapatıyorlar, görevli bağırıyor:

“Gözlükleri verin!”

Ayıp ama ya! Yedik gözlüğünüzü. Çok meraklıyız.

Daha da Fecisi Var

Daha da fecisi, sinemanın çıkış kapılarına, alışveriş merkezlerindeki alarm sistemlerinden koymaları. Gözlüklerin ortasına, gözlükle aynı renk alarm yapıştırmışlar. İnsanlara ancak bu kadar hırsız muamelesi yapılır! Anlamadık biz de onun alarm olduğunu, salağız biz!

Ana Fikir: Görmemişin bir gözlüğü olmuş…

Zamanında Cine Bonus Real D’ye de gittim. Poşeti açıp beklediler, biz de içine atıverdik gözlüğümüzü. Yemedik yani.

Cinecity sineması müşterilerine potansiyel hırsız muamelesi yapıyor ve ayıp ediyor.

Sonuç

Güzel bir filmdi, böylece Anaglyph, IMAX ve RealD’den sonra XpanD 3D teknolojisi ile de tanışmış oldum ve kesinlikle çok güzel bir gündü.

Bitirirken *

Bu yazıyı yazarken başka sinemalar üç boyutlu vermeye başlamış mı diye tekrar göz atma ihtiyacı hissettim. En sonunda Forum Bornova AFM de filmi üç boyutlu olarak göstermeye başlamış.

👋 🚨 Yeni yazılardan haberdar olmak ister misiniz? 👇

İzmir’de 3 Boyutlu Sinema Seyretme Denemesi 2 yorum aldı.

  1. Alis Harikalar Diyarında filmini hangi sinemalar üç boyutlu verir bilmiyorum ama İzmirde birden fazla üç boyutlu sinema olduğunu biliyorum. Çiğlinin yanısıra en azından Balçova Kipa daki de var. Sanırım Mars Entertainment a aitti Balçova Kipadaki sinema. Onun dışında güncel olmayan, sadece bu iş için yapılmış filmleri seyredeyim dersen Hilton da XD gibi bir isimle koltukların da hareket ettiği 15-20 kişilk ve 10-15 dakikalık özel filmler gösteren bir salon mevcut.

    Benim en son izlediğin üç boyutlu film Balçova da Buz Devri 3 filmi idi. O günden beri pek sinemaya gitme cesareti bulamadım kendimde ama umarım daha düzgün bir sinemada daha güzel bir film izleme imkanın olur.

  2. bu kadar az yerde 3D gösterilmesinin sebebi türkiye değil hatta izmir hiç değildir.filmin 3D kopyası dünya genelinde azmış.ondan imiş. ayrıca çokda bişey farketmiyodur eminim 3D ile normali.yani avatara 3D gittikde noldu.gözlükler burnumu acıttı,başım ağrıdı. neyse sonuç olarak filmden şapkacıya aşık olmuş vaziyette çıktımmm.alis e de kızdım,gerizekalı bırakıp gitti.bok var sanki burda:D

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir