Umut Benzer

Umut Benzer

Software Engineer, MSc. in Berlin

Ana SayfaKategoriler

İzmir’de 3 Boyutlu Sinema Seyretme Denemesi

Türkiye’nin en büyük şehirlerinden İzmir… Ve üç milyonluk koca şehirde Alis Harikalar Diyarında filmini üç boyutlu izleyebileceğiniz kaç tane sinema var biliyor musunuz? 12 Mart tarihi itibariyle sadece bir tanecik. Peki, nerede onu biliyor musunuz? Çiğli Kipa’da. Forum Bornova olsun, Balçova Kipa olsun uyuyorlar. *

Türkiye’nin en büyük kentlerinin birinde film izleyecek sinema bulamamak içler acısı. MyBilet’in 3 TL hizmet bedeli alması da içler acısı. Hani kazıklıyorsun, bilet fiyatına dâhil gibi göster de içimiz acımasın bari.

Bir Başka Macera: Lütfen Gözlükleri Gözünüzle Unutmayın

cigli-cinecity{right}Çiğli Kipa Cinecity kadar müşterilerine hırsız muamelesi yapan bir sinema daha görmedim. İyi ki bir gözlük verdiniz ha! Utanmasanız senet imzalatacaksınız!

Filmin başında, aradan önce, filmin sonunda hem ekranda lütfen gözlüklerinizi vermeyi unutmayınız yazıyor, daha fecisi salon görevlileri bilumum aralarda “Gözlüklerinizi unutmayın!” diye bağırıyor.

“Araya gözlüklerle çıkmak yasak!”

“Çıkışta gözlükleri vermeyi unutmayın!”

Film bitti, yazılar yazmaya başladı, film sonu müziğini dinlemek istiyoruz, sesi kapatıyorlar, görevli bağırıyor:

“Gözlükleri verin!”

Ayıp ama ya! Yedik gözlüğünüzü. Çok meraklıyız.

Daha da Fecisi Var

Daha da fecisi, sinemanın çıkış kapılarına, alışveriş merkezlerindeki alarm sistemlerinden koymaları. Gözlüklerin ortasına, gözlükle aynı renk alarm yapıştırmışlar. İnsanlara ancak bu kadar hırsız muamelesi yapılır! Anlamadık biz de onun alarm olduğunu, salağız biz!

Ana Fikir: Görmemişin bir gözlüğü olmuş…

Zamanında Cine Bonus Real D’ye de gittim. Poşeti açıp beklediler, biz de içine atıverdik gözlüğümüzü. Yemedik yani.

Cinecity sineması müşterilerine potansiyel hırsız muamelesi yapıyor ve ayıp ediyor.

Sonuç

Güzel bir filmdi, böylece Anaglyph, IMAX ve RealD’den sonra XpanD 3D teknolojisi ile de tanışmış oldum ve kesinlikle çok güzel bir gündü.

Bitirirken *

Bu yazıyı yazarken başka sinemalar üç boyutlu vermeye başlamış mı diye tekrar göz atma ihtiyacı hissettim. En sonunda Forum Bornova AFM de filmi üç boyutlu olarak göstermeye başlamış.