md duran 628456 unsplash
💻 Bilgisayar

Dönem Sonu Not Ortalaması Hesaplayıcı

Get Microsoft Silverlight

Buçuklu kredi hesaplarken ondalık kısmı , (virgül) ile ayırmalısınız! Aksi halde, aradaki . (nokta) hesaba katılmayıp, krediniz on katına çıkar.

Örneğin dersinizin kredisi 3.5 ise, 3,5 olarak yazmalısınız. Eğer 3.5 yazarsanız bu 35 kredi olarak hesaba katılacaktır. Uyarısı için Ergin Keleş’e teşekkürlerimi sunarım.

Daha önce paylaştığım Dönem Sonu Not Ortalaması Hesaplayıcısı 2. sürümü ile tekrar burada. Hem de bu sefer, notları girip sayfayı yenilemenize gerek yok. Gerçek zamanlı hesaplanıyor. 🙂

Genel Bilgiler

 • Bu yazılım herhangi bir garanti altında sunulmamaktadır. Hesaplayacağı değerlerin doğruluğu garanti edilmez ve çıkabilecek hatalardan program yazarı sorumlu tutulamaz.
 • Program Ege Üniversitesi’nde uygulanan kredili sisteme göre dönem içi notunu hesaplamaktadır.
 • Sizin üniversitenizde de aynı hesaplama yöntemi kullanıldığını aşağıdaki hesaplama yöntemini okuyarak kontrol edebilir ve programı kullanabilirsiniz.
 • Program “Acaba şu dersten şunu alsam notum kaça çıkar?”, “Şundan şunu alsam kaça iner?” gibi sorularınızı tek tek elle hesaplamamanız için yazdığım basit bir uygulamadır.
 • Bu programın Ege Üniversitesi’nde veya herhangi bir üniversitede kullanılan herhangi bir programla ilişkisi yoktur ve resmi bir yazılım değildir. Hiçbir durumda herhangi bir sorumluluk almıyorum.
 • Programı kullanabilmek için bilgisayarınızda Silverlight 4 yüklü olmalıdır.
 • Program aşağıdaki algoritmayı kullanır:

  Tüm dersler için
  Alınan Harf Notunun Puan Karşılığı * Dersin Kredisi
  ayrı ayrı bulunur ve hepsi toplanır.
  Bulunan değer Toplam Krediye bölünür.
  Çıkan sonuç dönem içi notunuzdur.

Bu Programı Forumlarda, Blogunuzda veya Sitenizde Paylaşabilirsiniz!

Bu programı sitenizde paylaşabilirsiniz! Bunun için aşağıdaki kodu kopyalayıp web sitenizin istediğiniz bölümüne yapıştırmanız yeterli olacaktır. 🙂

<iframe src="https://ubenzer.com/wp-content/uploads/donemsonuortalamasi.html" width="560" height="400" scrolling="no" frameborder="0" style="border:none; overflow:hidden; width:560px; height:400px;" allowTransparency="true"/>
👋 🚨 Yeni yazılardan haberdar olmak ister misiniz? 👇

Dönem Sonu Not Ortalaması Hesaplayıcı 143 yorum aldı.

 1. Bu yorum yapanlar Üniversite öğrencisinden çok ilkokul öğrencisine benziyor, kendimden utandım bu insanlarla aynı eğitimi aldığım için. Programa gelirsek gayet başarılı olmuş, zaten 1 senedir bu programla hesap kitap yapıyoruz. Çok teşekkürler.

 2. helal olsun arkadaşım.. on numara olmuş program.. bu hakaret eden beyin yoksunlarını takma kafana… onlar için bilgisayar; facebook, tweeter, youtube, google' dan ibaret olduğu için kafaları basmaz böyle şeylere

 3. benim dönem sonu ortalamam 1.65 gözüküyor ama burda hesapladığım zaman 1.76 çıkıyor bir yanlışlık olduğunu düşünüyorum ama 1.65 ise yaz okulunda 2 kredilik 3 ders aldım bunları en kötü cc ile verirsem 1.80 ortalamayı geçer miyim ?

 4. kalıp ta ikinci kez aldığımız dersi hangi dönemde hesaplıcaz? geçtiğimiz dönemde mi yoksa ilk aldığımız dönemde mi?

 5. Ders sayısını değiştirdiğimizde girdiğimiz harf notları sıfırlanıyor… İyileştirirsen iyi olur…

 6. arkadaşlar nolur bana doğru cvb verin !!! FF olan dersimi 2.kez sınava girdiğimde veremeyim ama bu sefer FD getirirsem gano mu ne gibi etkiler ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir