Umut Benzer

Umut Benzer

Software Engineer, MSc. in Berlin

Ana SayfaKategoriler

Bahane Bulma Kılavuzu

BBK BBK   Arkadaşlarımızın bize sürekli bahaneler uydurması, genelde sudan sebeplerle bizi ekmeleri, genelde yarı yolda bırakmaları, bize lafta verdikleri değeri davranışlarıyla en güzel şekilde göstermeleri (!) bizim daha yaratıcı olmamıza yol açtı.

Güvenin ve arkadaşlığın kolay kolay kazanılmadığı ve anında kaybedildiği böyle b.ktan bir dünyaya biz de bir şeyler katmak istiyoruz.

Arkadaşlarımızın (acaba?) bize sürekli ama sürekli bahaneler uydurması bunları bir arşivde toplama düşüncesini beraberinde getirdi. Dedik ki şimdiye kadar katlanmak zorunda olduğumuz bahaneleri, bundan sonra duymamız olası bahaneleri; aslında mümkün olan tüm bahaneleri bir kitapta toplayalım, bunları bir güzel kategorilendirelim ve herkesle paylaşalım.

Değerli okurlarım, blogumu takip eden arkadaşlarım ve blogumu takip eden arkadaşlarım!

Bu yazı hepinize bir çağrı olsun. Zaman içinde insanlara söylediğiniz bahaneleri veya insanların size attığı kazıkları derlemenin vakti geldi artık! İnsanlara içinizi kusamıyorsanız, insanlar hatalarını biliyor ama tekrarlıyorsa, insanlara çemkirmek size kendinizi iyi hissettirmiyorsa, artık kızma eşiğini aşmış işi şakaya vurabiliyorsanız sizi de derlediğiniz bahaneleri bana göndermeye davet ediyorum.

Bahaneleriniz ciddi olabileceği gibi oldukça komik ve geyik şeyler de olabilir. Bahanelerinizi teker teker de gönderebilirsiniz, kategorilendirerek de.

Haydi, siz de bahanelerinizi göndermeye başlayın. Bahanelerinizi yayımlarken bize gönderdiğiniz ismin de bahaneyle beraber yayımlanacağını unutmayın. (Kendimize mal etmeyeceğiz.) İsterseniz yorum formunu kullanarak başlayabilirsiniz göndermeye…

Örnek bahane mi istiyorsunuz? Buradaki ve buradaki yazımda birkaç tane mevuttu.

Evet, hissedebiliyorum klavyede geziniyor elleriniz!