teknosa
🎈 Hayat

Markalar: Hızlı Sistem & Teknosa

Markalar yazı dizisinde sevdiğim ve sevmediğim markaları nedenleriyle beraber anlatmaya devam ediyorum.

ELEKTONİK EŞYA SATIŞ SEKTÖRÜ

Sevilen: Hızlı Sistem

Hızlı SistemUygun fiyatları, taksit seçenekleri ve insana sadece ürün satana kadar insan muamelesi yapmamaları nedeniyle Hızlı Sistem’i seviyorum. (Bahsedilen şube: Antalya Bilişim Bilgisayar)

Ayrıca Hızlı Sistem Yetkili Servisi’ni (İstanbul) de tebrik ediyorum. Bilgisayarımı başarılı bir şekilde tamir etmişlerdi. Hiçbir zaman 30 günün otuzunu da doldurmadılar. Çabuk tamir etmiş, ürünüm Antalya’ya döndüğünde de beni aramışlardı.

Hızlı Sistem’in eskileri: İzmir ve Ankara gibi diğer büyük şehirlerde yetkili servisi olmaması.

Nefret edilen: TeknoSA

TeknoSAİnsana sadece ürünü alana kadar insan muamelesi yapan yerdir. (Gittiğim tüm TeknoSA’larda genel geçer olmak üzere en çok Antalya GÜLLÜK ve Antalya MİGROS mağazalarında tespit edilmiştir!)

Garantiden ürünüm gelmiş olduğu halde (ufacık Mouse 26 günde tamir oldu yenisi ile değiştirildi) beni iki gün geç arayabilmiş bir şirkettir.

👋 🚨 Yeni yazılardan haberdar olmak ister misiniz? 👇

Markalar: Hızlı Sistem & Teknosa 2 yorum aldı.

  1. teknosa hakkında söylediğin şu cümleye şiddetle katılıyorum: “İnsana sadece ürünü alana kadar insan muamelesi yapan yerdir.”
    telefon almıştım birkaç ay önce teknosa’dan. teknosa kart çıkardılar bir de. ev ve araba vereceklermiş çekilişle, onun için de bu kartın koduyla katılacaktım. neyse kart için form doldurdum – eksiksiz – ve teslim ettim. yapmam gereken tek şey sitesine girip kartın koduyla çekilişe katılmaktı. bunu yapmaya çalıştım birkaç gün, ama “bu koda ve bu telefon numarasına ait kart bulunamamaktadır.” şeklinde bir hatayla karşılaştım. ” 1 hafta kadar sonra uğradım teknosa’ya, durumu anlattım. satış yaparken gayet güleryüzlü, esprili bir tavırla benimle konuşan o adam beni adeta tersledi 🙂 üstelik ortada hiçbir sebep yokken. durumu anlatmıştım sadece, aldığım cevapsa: “ne yapabiliriz yani, formu eksik doldurmuşsunuzdur herhalde. isterseniz müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.” . ve arkasını dönüp gitti :)…
    kartı kırdım, ve çıkışta çöpe attım.
    bir süre sonra(birkaç hafta olmalı..) bir telefon geldi, teknosa’dan. (bu bile şaşırtıcı..) nazik bir kadındı arayan, formumun merkeze gönderiminde bir karışıklık olmuş, gönderilememiş(artık yırtıldı mı ne oldu bilmiyorum..) yeniden gelip yeni bir form doldurabilirmişim. ben de kartı imha ettiğimi, çekilişi önemsemediğimi ve yapacak daha önemli işlerim olduğunu söyledim. tabii karşımda o adam gibi kaba biri konuşmadığı için, teşekkür etmeyi ihmal etmedim. ama yine de bu olay beni teknosa’dan soğuttu. içimden oradan alışveriş yapmak gelmiyor artık. bu kişilikte çalışanları olduğu sürece malesef müşteri kaybetmeye de devam ederler.

  2. teknosanın politika anlayısı bence profesyonel bicimde adam kandırmak sattıgı urunde dalga gecercesıne konusmak su ozellıgı oldugunu bılmıyormuydunuz sıze mutlaka soylemıssızdır evet soyledınız geregını yapın e zorda kalınca bu benı asar o zaman bırdaha teknosadan alısverrıs yamayın gıt bımeks den al dıye azarlamasınmı yazıklar olsun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir