Umut Benzer

Umut Benzer

Software Engineer, MSc. in Berlin

Ana SayfaKategoriler

Alkışlarla HP

Şu ihtişama bakın:

HPKM146EA HPKM146EA  

Üf be üf! Ne güzel görünüyor değil mi?

Görünüşe aldanmamak lazım. İki aylık bilgisayarım HP Pavillion TX2630, ~45 gün önce arızalandı.

Tek yaptığım sağ oka basmaktı. Öyle çok hızlı falan da değil ha. Normal. Sağ oka bastım, bu da fırladı benim suratıma doğru uçtu. Evet. Aynen böyle. Bastım ve kırıldı. Önce sadece çıktı sandım, uğraştım takamadım. Sonra fark ettim ki, sadece çıkmamış, kırılmış.

Servise verdim. Garanti kapsamında tamir için. Günler geçti, serviste malzeme bekliyordu benim cihazım... Koca Türkiye'de bir klavye nasıl olmazdı? Dün 30 iş günü doldu. Hala tık yok. Servisi arayarak azami tamir sürelerinin geçtiğini ve Tüketici Hakları Hakkında Kanun'dan yararlanarak cihazın değişimini istediğimi söyledim.

Hiç itiraz etmediler, kaydımı açtılar. İki gün içinde önemli birisi bana dönecekmiş. Dönsün bakalım.

Ne olmayacağını tahmin ediyorum: "Tamam Umut Bey, yeni cihazınızı kargoya yarın veriyoruz."

Ne olacağını da tahmin ediyorum: "ÖÖÖ, Şimdi Umut Bey, sizin modelden de, üst modellerden de stoklarımızda yok. Onun için değişimi hemen yapamıyoruz. Üç ay sonra cihazı temin edince size gönderelim."

Sonrasını da biliyorum. Tüketici Hakları ile ilgili derneklerden bilgi almak, bir avukat bulmak ve HP'ye dava açıp bilgisayarımın parasını üstüne tazminat da ekleyerek almak!

İşin bu kadar uzamasını ben de istemem. Uğraşmak istemiyorum. Armut koltuğuma uzanıp <del datetime="2009-07-21T20:20:17+00:00">tropik içeceğimi</del> kolamı içmek istiyorum. Ama o bilgisayar lazım bana! Yazmam gereken kodlar, yapmam gereken işler, indirmem gereken diziler var! Birisinin HP'ye bilgisayarların önümüzde sadece aksesuar olarak durmadığını anlatması lazım.

Hakkımın çiğnenmesine gelemiyorum!

Dipnot: Yapabileceklerim hakkında öneride bulabilecek görmüş geçirmiş kişiler, avukatlar, savcılar, ergenekoncular, Bill Gates, kendi başından geçen HP hikayelerini ve biyografilerini yazmak isteyen kişiler aşağıdaki yorum kutusunu kullanabilirler.