Umut Benzer

Umut Benzer

Software Engineer, MSc. in Berlin

Ana SayfaKategoriler

Antalya Toplu Taşıma Sisteminin Sorunları - 2

Antalya'da Toplu Taşıma Antalya'da Toplu Taşıma Antalya'da Toplu Taşıma  

Bugün otobüsle şehir içinden geliyoruz. Otobüs hızını almış, Güllük Caddesi’ne doğru ilerliyor. Yolun kenarında üç kişi otobüse işaret yaptı. Otobüs gerek hızlı olduğundan, gerek sağ tarafta arabalar park ettiğinden hemen yavaşlayamadı, yaklaşık 150 metre ileride yolun ortasında durdu. Şoför aynadan baktı, gördü ki işaret edenler çok uzakta kalmışlar ve otobüse yürümeleri vakit alacak, az daha ilerleyerek otobüsü sağda boş bir yere çekti.

Durak ve bilmeyen otobüse, durağa gitmeye zahmet etmeyen yolcular yaklaştı. Şoför otobüsün kapısını açtı ve otobüsü durduranlar “o” soruyu sordu:

“Abi 53 numara ne zaman geçer?”

Sadece bunu sormak için yoldan geçen bir otobüsü durdurmuşlardı.

Öncelikle sırf bu soruyu sormak için koca otobüsü durdurdukları için saygılarımı sunuyorum. Otobüs şoförüne de her parmakta durduğundan dolayı teşekkür ediyorum. Durakların laf olsun diye konduğunu biliyoruz nasılsa, tüm Antalyalılar olarak.

Tabii ki dalga geçiyorum ve sadece yuh diyorum.

Dipnot: Olay daha bugün başıma geldi. Bizzat yaşadım ve abartısız böyle oldu. Merak edenler için, olayın geçtiği cadde Şht. Binbaşı Cengiz Toytunç Caddesi, 17 Eylül 2009 Saat 19-20 civarı, otobüs numarası 25, yaratıkların hangi numarayı sorduklarını hatırlamadığım için 53’ü kafadan attım.