Grooveshark’tan Müzik İndirin

Grooveshark Logo Grooveshark Logo   {right}Grooveshark, birçok kişinin bildiği popüler bir online müzik dinleme servisidir. Popüler şarkıları ve herhangi bir türdeki şarkıyı dinleyebileceğiniz gibi arama yaparak istediğiniz şarkıları da dinleyebilir, çalma listeleri oluşturabilirsiniz.

Serviste Türkçe şarkılar da yer almaktadır ve MÜYAP engellemiş midir bilinmez ama en azından şu an için Google DNS (8.8.8.8 ve 8.8.4.4) kullanılarak rahatlıkla erişilebilmektedir.

Servisin tek bir sorunu vardır, o sorun da muhtemelen sadece biz Türkiye’de yaşayan insanlara özgüdür. İnternetiniz o kadar yavaştır ki (özellikle Uydunet kullanıyorsanız) İnternet’ten değil video izlemek, müzik bile kesintisiz dinleyemezsiniz.

Tabi ileride bu ücretsiz servisin engelleneceği korkusu da vardır.

Böyle durumlarda insan, şu çalanları indirebilseydim güzel olmaz mı diye düşünür… Yapacağımız sitenin kullanım koşullarına ters düşse de, evet, bunu yapmak, Grooveshark’tan müzik indirmek mümkün.

SciLor's Grooveshark.com Downloader

Scilor’s Grooveshark Downloader isimli ufak taşınabilir bir uygulama, bu siteden müzik aramamıza ve indirmemize olanak sağlıyor.

Grooveshark'tan Müzik İndir Grooveshark'tan Müzik İndir  

Programın kullanılışı ise oldukça basit:

Programı açıyorsunuz, istediğiniz şarkının veya sanatçının adını yazıyorsunuz. “Search” ile Grooveshark veri tabanını aratıyorsunuz. Sol tarafta sonuçları görüyor ve istediklerinizi indirme kuyruğuna ekliyorsunuz. Sağ tarafta kuyruğa göz atıyor ve indirmeyi başlatmak için “Download”a basıyorsunuz.

İndir

Programı üreticinin web sitesinden indirmek için buraya tıklayabilir veya programın bu yazı yazılırken yayımlanmış son sürümünü (v0.4.8 beta) UBenzer’den indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Programı çalıştırmak için .NET 4.0’a ihtiyaç vardır. .NET’i indirmek için Google’da arama yapabilirsiniz.

Yazılımdan Daha Fazla Ekran Görüntüsü

Aşağıdaki ekran görüntüleri, yazılımı indirmeden önce iyice fikir sahibi olmak isteyenler için geliyor:

Grooveshark'tan Müzik İndir Grooveshark'tan Müzik İndir  

Grooveshark'tan Müzik İndir Grooveshark'tan Müzik İndir  

Grooveshark'tan Müzik İndir Grooveshark'tan Müzik İndir