Umut Benzer

Umut Benzer

Software Engineer, MSc. in Berlin

Ana SayfaKategoriler

Aferin Sana Nike (ve Yalı Spor)

nike-yali-sporEski ayakkabım 6 yerden birden yırtılınca artık yenisini almak gerekti. Bunun için de İzmir’de çok bilindik bir mağaza olan Yalı Spor (Karşıyaka)’ya gittik. Buradan Nike marka güzel bir ayakkabı beğendim ve aldık.

Ayakkabı şahane görünüyordu, hoştu falan. Ama bir giydim, bir daha giyemedim. Topuk kısmı vuruyordu. Ama öyle böyle değil. Yarım saat giydikten sonra dört gün boyunca ayakkabıyı giymeniz mümkün değildi acıdan. Yara bandı yapıştırmak da etki etmedi. Ütüne bastım, evde giydim açılsın diye ama ne yaparsam yapayım olmadı.

Yalı Spor’a geri götürdüm ayakkabıyı… “Ben bunu giyemiyorum, vuruyor!” dedim. Adam, “Buna bir kalıp koyalım biz.” dedi. Koydular. Topuk hala vurduğu halde artık bir de ayakkabı sıkıyordu. Olmadı kısaca.

Yalı Spor’a tekrar götürdüm ayakkabıyı… “Ben bunu hala giyemiyorum, bunu geri alır mısınız?” dedim. “Ayakkabıyı kullanmışsınız, biz bunu satamayız, bu yüzden almamız mümkün değil. Ama isterseniz fabrikaya gönderelim, firma üretim hatası olarak kabul ederse ayakkabıyı geri alır. Ama ayağa vurma gibi durumlarda geri almıyorlar genellikle.” dediler.

Yine de gönderttim. Ayakkabı Nike’a geri gönderildi. Üç hafta geçti. Aradım, ayakkabımı sordum:

Nike ayakkabımı geri almayı kabul etmişti! 😃

Ödediğim onca para, giyemediğim bir ayakkabıya gitmemişti. Aynı fiyatta markası fark etmeksizin herhangi bir ayakkabı alabilirdim artık Yalı Spor’dan… Ben de yeni bir tane seçtim. Yeni ayakkabımdan memnunum.

Peki ben bunu niye anlattım?

Şüphesiz bu blog benim olduğundan ve istediğimi yazabileceğimden. 😄 Şaka şaka. Adam gibi müşteri hizmeti kalitesi gördüğümden ve bunu paylaşmak istediğimden.

Ayakkabıcılarda durum nedir bilmiyorum, daha önce herhangi bir ayakkabımı iade etmem hiç gerekmemişti. Belki de normalde tüm ayakkabıcılar sorun çıkartan ayakkabıyı geri alıyordur ve ben hiç yaşamadığımdan bana ilginç gelmiştir. Ama bu yaşadığım ilk problemde, firma ile iletişim sağladığı için Yalı Spor’a ve ayakkabıyı gözle görülür bir üretim hatası olmamasına rağmen bana değer göstererek geri aldığı için Nike firmasına bir tebrik ve teşekkür borçluyum.

Teşekkürü buradan ediyorum. 😃