Umut Benzer

Umut Benzer

Software Engineer, MSc. in Berlin

Ana SayfaKategoriler

AVEA’dan Nefret Etme Sebepleri

avea-logo avea-logo  

AVEA senin zorun ne? Gecenin üç buçuğunda “30 GUNLUK MOBILOGRENCILERLE VE DIGER OPERATORLERLE INDIRIMLI KONUSMA SURENIZ DOLMUSTUR. TEKRAR KONUSABILMEK ICIN 150 VE UZERI KONTOR YUKEYINIZ.” mesajı atmanın anlamı ne? Psikopat mısın keriz misin anlamadım ki? Bizim de uykumuz var icabında. Su uyur, AVEA uyumaz mesajı mı vermeye çalışıyorsunuz? Niye kapatayım ki telefonun sesini? Ya acil bir şey olursa? Mesaj geliyor ve gecenin üçünde gelecek bir mesajın pek de hayra alamet olmayacağını düşünerek bir korkuyla açıyorum.

Kim o?

AVEA, uyumayan psikopat operatör!

Müşteri hizmetlerini arayıp şikâyet ediyorum, “Efendim o saatte göndermez sistem, sinyal düşükken gönderilmiştir anca gelmiştir.” diyor bana. Evet efendim düşük. Bilgisayar Mühendisliği binasının içinde (taş duvar olduğu için) çekmiyor. Ama gecenin üçünde uyuyordum ben. YURTTA!

En komiği de bu gönderilen ne ilk mesaj, ne de sonuncusu olacak! Hangi keriz bu saate ayarlar ki bunu? Ya da “if sistem_saati < 10 then mesaji_yarin_gonder” gibi bir program parçası yazacak yazılımcınız mı yok?

Bornova Metrosunun dibi gibi merkezi bir yerde (yani bölümde) bile kapsayamayan bir sinyal kalitesi (!)… Gecenin üçünde atılan mesajlar… Geç giden mesajlar… Gitmeyen mesajlar… Metroda alt tarafı bir köprünün altından geçiyoruz diye kesik kesik giden bir ses… Karşıyaka’nın merkezi bir yerinde oturan akrabalarımın evinin balkon hariç hiçbir yerinde çekmeyen bir operatör… Patlican, yapican, edicen tarzı reklam kampanyalarıyla Türkçeyi katleden bir şirket…

Oldu mu? Eğer hâlâ AVEA’da duruyorsam nedeni sizi sevdiğimden değildir! Tüm arkadaşlarımın AVEA’da olması bunu mecbur kıldığındandır.

Yazıklar olsun sizin gibi şirkete!