Yeni Yıl Yeğeni
🎈 Hayat, 🧐 Kişisel

2010, SunExpress ve Çevre Yolu

Yeni yıla nasıl girersen öyle geçer diyorlarmış. Ben çevre yolunda girdim yeni yıla. Çok mu yol katedeceğim, yoksa hep yollarda mı geçecek acaba yeni senem?

Genelde tek bir yerde kutlanır yeni yıl… Şanslıydım ben. Hem İzmir’de hem Antalya’da kutladım yeni yılı. Hatta neredeyse havada da kutlayacaktım.

Normalde 19.30 uçağı ile Antalya’da olacaktım. Her şey planlıydı. 31 Aralık sabahı SunExpress mesaj gönderdi telefonuma. Uçağımın rötar yaptığını, 22.30’da kalkacağını söylüyordu. Düşenburg, Dussenşat ya da ona benzer garip okunuşlu bir “Alamanya” şehrindeki olumsuz hava koşulları sebebiyle sevgili uçağımız orada kalmış çünkü.

Ama iyi ki de kalmış. Bahaneyle İzmir kutlamalarına da kalmış oldum, güzel de oldu. 840 MUTLU YILLAR otobüsü ile (Evet! Otobüsün numarasında ilk başta bu yazıyordu, daha sonra 152 Gaziemir oldu. Naber?) Gaziemir’e ve oradan havaalanına vardım.

Telefonla konuşan güvenlik görevlisi, x-ray cihazından çantama bakmaya zahmet bile etmedi. Neyse ki terörist değildim.

Havaalanına biraz geç vardığım için (ki şikayet etmiyorum) kalan son iki cam kenarından birisi bana düştü. Uçağın en arka sırası…

Uçak zor zahmet 22.50 gibi kalktı, 23.45’te Antalya Havalimanı’nın kapısından çıkıyordum… Eve zar zor yetişme denemesinde bulunulsa bile, artık çok geçti. Yeni yıl çevre yolunda geldi. Yolda iki tane kaza vardı. Alkol, ve onu biçmeyi bilmeyen salaklar…

Gece SunExpress’ten mesaj geldi. Gecikmeden dolayı bir tane bedava uçuş hediye ederek özür diliyordu. O an -uzun süreden sonra- bir şirketi tebrik ettim. “Ne yapalım yağış Allah’ın işi, elimizde değil!” demek yerine, bir şekilde müşterilerini önemsediklerini hissettiriyorlardı.

Yeni Yıl Yeğeni
Yeni Yıl Yeğeni

Yıl böyle başladı.

İzmir’de, Antalya’da, çevre yolunda, amorti bile çıkmayan bir çeyrek bilet ile…

Herkese çok mutlu yıllar. 🙂

👋 🚨 Yeni yazılardan haberdar olmak ister misiniz? 👇

2010, SunExpress ve Çevre Yolu 4 yorum aldı.

  1. “Yeni yıla nasıl girersen öyle geçer diyorlarmış. Ben çevre yolunda girdim yeni yıla. Çok mu yol katedeceğim, yoksa hep yollarda mı geçecek acaba yeni senem?”…ubenzer’in bunu hatırlamasına çok sevindim ve tabi ki cevabımı kendileri bilmekte:) mutlu yıllar..

  2. Boşver (amorti bile çıkmayan) bileti, böyle tatlı bir yeğen varken . 🙂 İyi yıllar..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir