🎈 Hayat

Küçük Sahtekar: AVEA

Avea LogoAşağıdaki olay bizzat benim başıma gelmiştir. Bu yazıda, Avea’nın müşterilerini ne kadar umursamadığı, söylediklerimizi hangi organlarıyla dinledikleri (burun), bizim nasıl birer saf salak olduğumuzu düşündükleri gibi çeşitli konulara değinilecek.

Başlangıç

Yaklaşık 20 gün önce AVEA’dan 100MB’lık bir İnternet paketi aldım. Tarifem dolayısıyla bu paket ilk ay bedavaymış. O yüzden benden para alınmadı.

Geçen Cumartesi

3G paketimi geçen Cumartesi günüme kadar kullandım. (İnternette gezince bakiyem azalmadığından bir paketim olduğundan eminim.) Tarifeler 30 günde bir otomatik olarak yenilendiği için Cumartesi günü yani 30 gün dolmadan önce 500’ü arayarak 3G paketimi iptal ettirmeye karar verdim. Böylece aradım 500’ü…

3G işlemleri için 2’ye tıkladım. Bana paket bilgilerimi ve son kullanma tarihini söyledi. Sonra iptal etmem için bir tuşa (1 miydi neydi?) basmamı söyledi. Ben de bastım. Sistem, paketimi iptal etmek yerine beni müşteri temsilcisine bağladı.

Müşteri temsilcisine de 3G paketimi iptal ettirmek istediğimi söyledim, ve paketim iptal oldu (daha doğrusu ben öyle sandım). Daha doğrusu paketim iptal olduğundan dolayı 30 günü tamamlayana kadar kullanabilirmişim, 30 gün dolunca paketim yenilenmeyecekmiş.

500 ile görüşmem bitince bakiye bilgilerime baktım (*123#) ve 7 TL azaldığını gördüm. Yani ben 500’ü arayınca, bir şekilde benden bir paket parası alınmıştı iptal ettirmeme rağmen… Sonra, 500’ü aradıktan sonra gelen mesajları okudum. İki mesaj vardı, birincisi paketiniz aktifleştirilmiştir ve paketiniz iptal edilmiştir şeklinde.

Nasıl oldu bilmiyorum ama, ben hiçbir şekilde paket almak ile ilgili bir şeye basmamama rağmen (zaten paketim var, nasıl üstüne bir daha alabilirim ki zaten!) benden bir İnternet paketi parası alındı.

Müşteri (Delirtme) Hizmetleri

Bunun bir hata olduğuna emin olduğumdan hemen müşteri hizmetlerini aradım. Benim 20.18’de yeni bir 3G paketi alıp, üç dakika sonra da iptal ettirdiğimi iddia ettiler. Ben niye böyle bir şey yapayım? Ayrıca benim zaten kullanmakta olduğum 3G paketini de bir türlü sistemlerinde göremediler.

“Siz salaksınız, paket alıp iki dakika sonra da iptal ettirmişsiniz.” ayaklarına yattılar. Artık bağırış çığrış seviyesine ulaşan itirazlarımdan sonra telefondaki hazım zor zahmet arıza kaydı aldı. Kendisine bana saat 12.30–13.30 arasında ulaşılmasını özellikle söyledim.

Avea’nın Sahtekarlığı

Beni bugün saat 11.30’da aradılar. Açamadım tabii ki. Aradıktan 15 saniye sonra da mesaj gönderdiler. “Aradık ama ulaşamadık, isterseniz bize 500’den ulaşın!”

Abim sen özellikle söylediğim halde beni başka saatte ararsan ulaşamazsın tabi! Ben de telefonun başında “Hadi Avea arasın, çok yalnızım oğ yes, hadi Avea noolur!” havalarında dört gözle sizin aramanızı beklemiyorum ve başka işlerim var.

Herneyse…

İlk müsait anımda Avea’yı aradım. Beni ilgili bir bölüme bağladılar. Konuşan beyefendi, sanki daha önce ben derdimi kimseye anlatmamışım veya bende balık hafızası varmış veya ilkokul 5 çocuğu kandırıyormuş havasında, benim paket alıp sonra anında iptal ettirdiğimi iddia etmeye devam etti. Yani bıkmadan usanmadan, aynı bandı tekrarlamak dışında bir halt yapmıyorlardı.

Akıl var mantık var! Benim zaten başka bir İnternet paketim varken ben yeni bir 3G paketi daha niye alayım? Ya da bunu almam teknik olarak zaten nasıl mümkün ki?!

Ama tabi sevgili Avea böyle küçük ayrıntıları önemsemek yerine çok sevdiği müşterisinden para çalıp cebine katmayı tercih ediyor.

Şarjım Bitti

Tam telefonda adama bunları çemkiriyordum ki şarjım bitti, telefon kapandı. Olan benim sinirlere oldu.

Btirirken: Avea’dan Bir Cacık Olmaz

Avea’ya yazıklar olsun diyorum. Sanki bir milyon dolarlarını yürütecekmişim gibi bir edayla bakıyorlar bana. 7 TL için bu kadar çirkefleşen bir firma daha görmedim ben. Karşı bakkal bile bu kadar problem çıkartmazdı eminim.

O kadar meraklılarsa açsınlar ses kayıtlarımı, dinlesinler 3G paketi almış mıyım diye! Ben öyle bir talepte bulunmadım. Ama onlar öyle kendinden eminler ki “Biz hata yapmayız, sen malsın, yanlış tuşa basmışsındır, 3G paketin varken bu teknik olarak mümkün olmasa bile bir tane daha almışsındır, alıp üç dakika sonra iptal ettirmek senin gizli fanzetindir, bu kesinlikle bir arıza olamaz.” havasındalar.

Bu yazdıklarımı kendilerine de yollayacağım. Bakalım cevap gelecek mi?

Doğru düzgün ve sankince konuşunca takmıyorlar. İllaha rencide etmek mi lazım bir şey yaptırmak için?

Yazıklar olsun.

👋 🚨 Yeni yazılardan haberdar olmak ister misiniz? 👇
Etiketler

Küçük Sahtekar: AVEA 11 yorum aldı.

 1. Umut kusura bakma ama kamuoyunu yanıltıcı ifadeler kullanmışsın. “Küçük sahtekar” da ne demek? Adamlar bildiğin kallavi sahtekar be, hatta mafya mafya 🙂 Şimdi sahtekrarlıklarını saymaya kalksak burdan köye yol olur, ben esas hala bu heriflerin yalan dolan reklam kampanyalarına itibar gösterip hat alanları anlamıyorum…

  1. 😀 Bizin burda (ankara/batıkent/yenimahalle) alışveriş merkezi gibi bir gimsa var orda dolaşırken yanımda bnim kuzen o avea ben trcell bende 3g çekiyo onu denemek için aradım arama düştü (onda çekmedi avea) ayrıca mms ayarlarını almasına ve müşteri(delirtme)hizmetleriyle görüşmesine rağmen ona 2 mms yolladım ve o göremedi.

 2. Avea’nın ya da başka bir yerin müşteri hizmetlerini aradığımızda karşımıza şöyle bir cümleyle gelirler.”Müşteri temsilcimizle yapacağınız görüşmeler kayda alınacaktır vs.”Madem ki kayıt gibi bir işlem yapıyorsun,olayı bu kadar uzatmalarına ne gerek var.Dediğin gibi bu kaydı dinlemeleri yeterli değil mi?Ha anlaşılan dinlemiyorlar o zaman neden kayda alıyorlar?

  Buna benzer bir olay benim de başıma geldi.Avea değil ama Avea kadar sorunlu olan TTnet ile.İnternet nakil konusunda bir türlü anlaşamadım adamlarla.Kaç defa aradım bilmiyorum.Sömürüden başka bir şey değil.

  Avea bu yenileme olayını sms paket tarifelerinde de yapıyor.Paketi iptal etsen de ücretini aldıktan sonra iptal işlemini gerçekleştiriyor.Şikayetler çok ama ortada düzelen bir şey yok.

 3. Kesinlikle eleştiri yazını yazıp mail atmalısın en azından bu mailleri dikkate alacak birilerinin olacaktır, olmalıdır.

  1. @Aslı: Attım ama henüz bir cevap gelmedi ve zahmet edeceklerini de pek sanmıyorum. Gitsinler 7TL’mle kendilerine limuzin alsınlar.

 4. ah be kuzum, avea almadan önce hiç bakmazmısın forumlara, bursadan yazıyom, bir arkadaşım 3G aldı meğersem oturduğu yerde ki Bursanın merkezi olur. 3G yokmuş Edge den bağlanıyor, birde kontrat yapmışlarmı, kullansa dert sinir. kullanmaza gacırt para. benim ise başıma gelen. avea hattım var ve ne yazıkki bursa gazcılardayım. evimden çekmiyor, cama gidiyorum konuşmak için. ha iş yerimdende çekmiyor bırak içerisini dışardanda çekmiyor, tophane den yani. neyse aradım anlattım, bana demezlermi sizin telefondandır diye. yarıldım, yıkıldım, 🙂 gerizekalılığın böylesi. şimdi 4 yıldır turkcell deyim, oda acıtıyor ama hakkını azda olsa veriyor.

 5. avea kadar sahtekar bir şirket bilmiyorum. 11000 sms satın aldım bu sms lerimi aveanın online işlemlerinden atacam herhangi bir ücret olurmu hayır olmaz dediler bende sms attım evet olmadı ne olmadı anamı agletılar pezevenkler 546 tl ücret alsınlar müsait yerlerine soksunlar.

 6. Sahtekâr Avea'nın Sahtekâr ve dolandırıcı hat kaydı yapan dolandırıcı yüzü kızarmadan yalanlar söyleyen üç kâğıtçı elemanları kurumsal hat kaydı yaptılar ve konuşmadığım hatları iptal ettirmek istedim uzun uğraşlar sonucu kurumsal izmir firmasına nihayet ulaşabildim. Dilekçe yazdım faks çektim ve hat iptal bedeli 800 T.L. Fatura yansıttılar; neymiş taahhütnameden cayma bedeliymiş. Allah cezanı versin sahtekâr avea, sahtekar avea dolandırıcı avea senin gibi üç kâğıtçı bir operatör görmedim.
  Allah cezanızı versin sahtekâr avea !!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir