UBenzer Logo
💻 Bilgisayar, 🎈 Hayat, 💾 Programlama

UBenzer Beta Oldu!

UBenzer LogoÜzerinden tam üç sene geçtikten sonra sonunda UBenzer’in tasarımını değiştirmeyi başardım! Daha önce birçok defa temamı değiştirmeye çalışmıştım ama her seferinde “Yahu benim orijinal temam bundan daha güzel ki!” diyerek, kendi temama geri dönmüştüm.

Amma velakin, site büyüyor! UBenzer’in içeriği değişiyor. Eskiden beri okuyan okurlarım fark etmiştir. Artık “Hayat”, “Kişisel” ve “İlişkiler” kategorilerine yazdıklarım oldukça azaldı. Yazasım gelmiyor çünkü bu konularda.

Şimdi içerik daha bir teknolojik. Ve marka, mekânlardan müşteri izlenimleri de daha geniş bir yer tutuyor. İçerik teknolojiye yaklaşınca ve yazılar daha teknik olmaya başlayınca, benim eski temam biraz fazla “janjanlı” kalmıştı kanımca. Zaten 3 yıldır görmekten bir bıkkınlık da vardı bende.

Bu vesileyle, aylar süren tema araştırması ve iki aya yakın süren tema mıncıklaması sonucunda, daha sade ve daha içeriğe yönelik olan bu temayı yayına aldım. Temanın adı alltuts ve Site5 tarafından dağıtılan ücretsiz bir temanın mıncıklanmış hali. Mıncıklanmaya da devam edilecek.

Büyük bir ihtimalle bir yıl sonra bu temanın (da) orijinaline benzer pek de bir yanı kalmayacak.

UBenzer Niye Beta Oldu?

Çünkü eski temadan dolayı, bu temada yamulan çok fazla yer var. Bir sürü eksik var. Normalde temanın tüm eksiklerini tamamlamayı bekleyip, öyle yayına almak isterdim ancak, fark ettim ki öyle yapmaya kalkınca hep yalan oluyor. 😀 Çünkü çok uzun sürüyor ve ben o kadar sabırlı değilim.

Önerileriniz Çok Değerli!

Yeni temaya geçtiğim ve halen üzerinde oynamalar yaptığım şu zaman aralığında, UBenzer hakkındaki tema ile ilgili veya ilgisiz tüm önerileriniz benim için haddinden fazla önemli. Siteyle alakalı gerek içerik hakkında, gerek yakaladığınız bir hatayı bildirmek veya bir öneri, özellik isteği için tek yapanız gereken bu yazıya yorum bırakmak veya her sayfanın sağında beta süresince görebileceğiniz LEAVE FEEDBACK formunu doldurmak. (İletişim formu da betada henüz. Gitmeyebilir oradan. :D)

Örnek Öneriler

(Espri amaçlı)

 • Bundan sonra Burger Turk’u eleştirme bir daha.
 • Bundan sonra AKP’ye laf sokma.
 • Bundan sonra Menderes Türel’e laf sokma.
 • Şu yazıdan taşan fotoğrafları adam et.
 • Siteyi komple kapat.
 • Siteyi ASPX ile tekrar yaz. 😀
 • Admin şifresini ver bana.
 • vs…

Yeni Özellikler Neler?

Yeni özelliklerin bir listesini belki betadan çıkarken liste yapıp yazarım. Şu an için yenilikleri ve sitedeki sürpriz yumurtaları bulmak size kalmış. =)

Herkese iyi günler.

👋 🚨 Yeni yazılardan haberdar olmak ister misiniz? 👇

UBenzer Beta Oldu! 5 yorum aldı.

 1. bence de çok güzel olmuş, sade ve hoş duruyor. içeriği ön plana çıkaran bir tema olması da çok iyi.
  geri bildirim olarak şunu belirteyim: Reklam vermek için tıklayın yazan yerde rastgele bir yazının linki çıkıyor.

  "İnsanlar buraya bakarlar" göndermesi de güzel olmuş 🙂

  1. Bildirdiğin için teşekkür ederim. Şu an ilk yazıma kadar tüm yazıları hatalı görünme olasılığına karşın tek tek elden geçiriyorum. Onları tamamladıktan sonra reklam sayfasına el atacağım. =)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir