Umut Benzer

Umut Benzer

Software Engineer, MSc. in Berlin

Ana SayfaKategoriler

Bunun Burada Ne İşi Var?

Dün şehre inmek için Sayın Menderes Türel’in zamanında Hafif Metro diyerek tüm Antalya halkını kazıkladığı çakma metromuza, yani kısaca tramvaya binmek üzere Çallı istasyonuna gittim.

Metro görünümlü tramvayımıza binmek için, istasyona inmem gerekiyordu. Merdivene adımımı attım ve karşıya baktım. O da ne? İstasyonun içine park etmiş bir motosiklet vardı! Görüntü aşağıda:

Tramvay Durağında Motor Antalya Tramvay Durağında Motor Antalya  

Oha çüş yuh dedim! Durağın içerisinde motorun ne işi var? Bu durağın hiç mi güvenlik görevlisi, ilgilisi yok?

Aklıma hemen İzmir geldi. İzmir metrosuyla bir karşılaştırma yaptı beyin otomatikman. İzmir’de duraklarda gereksiz insan beklemesine bile verilmezken, burada adamlar istasyonun içine motoru bırakıp gitmiş! Bugün bir tane, yarın yağmur yağınca orası motosiklet parkına döner!

Sırada ne var?

Motosikletle, altgeçidin bir yanından diğer yanına geçmek mi? Oraya dilencilerin konuşlanması mı? Mendil satan çocuklar mı? Yoksa seyyar satıcılar mı?

Bitirirken

İstasyon görevlilerinin vurdumduymazlığı ve ilgisizliği toplu taşımada aldığımız hizmetin seviyesini gösteren ufak bir gösterge aslında .

O motoru oraya park edecek kadar rahat, sorumsuz, pişkin ve düşüncesiz insanlar da neden bu kadar rezil bir hizmet aldığımızın nedenlerinden sadece biri.

Bitirirken 2

Eğer o motorun oraya park etmesi veya otobüslerin her el kaldırana her yerde durması, milletin otobüslerin ön kapısından inmesi, insanların durakta dolmuş durdurup yer sorması ve buna benzer şeyler size gayet normal geliyorsa, gidin bir hafta İzmir’de dolaşın toplu taşıma ile. O zaman anlayacaksınız, kat etmemiz gereken çok yol olduğunu…