ege logo inek
💻 Bilgisayar

Dönem Sonu Not Ortalaması Hesaplama

ege-logo-inek Geçen dönemin sonunda derslerin kredilerini ve harf notlarınızı girerek dönem sonu ortalamanızı hesaplayabileceğiniz bir programı şurada sizinle paylaşmıştım.

Ege Üniversitesi’nde harf notunun nasıl puana çevrildiğini ve kredileri kullanarak nasıl yıl sonu notu bulunduğunu eminim hepiniz biliyorsunuzdur. Sorun şu ki, elinize kalem kâğıt alıp hesaplamak sinir bozucu olsa gerek. Burada benim yazılım devreye giriyor. Derslerinizin notların ve kredilerini girerek ortalamanızı çevrimiçi hesaplayabilirsiniz. Bunun için şuraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Üniversiteler İçin Kredili Sisteme Göre Dönem Sonu Not Ortalaması Hesaplama Aracı İçin Tıklayınız!

👋 🚨 Yeni yazılardan haberdar olmak ister misiniz? 👇

Dönem Sonu Not Ortalaması Hesaplama 238 yorum aldı.

  1. progrm gercekten cok faydalı emeğin için teşekkrler ama bi sorm olcak bu AA AB BB afln bu notları neye göre belirliorz mesala geçiş notu 50 olan bi okulda o deri 70 le gecersen hangisi oluo?

    1. @babur: Çan eğrisine göre herkesin bağıl sistemdeki notu belirlenir. Daha sonra sınıfın başarı durumuna göre, belirli puan aralıkları belirli harf notlarına denk gelir. Bunlar hep dinamik hesaplanır. Ege Üniversitesi için olanları Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’nın sitesinde bulabilirsiniz. Ama başka üniversiteler kendilerinde başka not hesaplama sistemlerine sahip olabileceklerinden bence kendi üniversitenizinkini ilgili birimlerden öğrenmeniz en sağlıklısı olacaktır.

    1. hava mı atıyon kızım bizde olcaz herhalde yhaa cık cık cık 😀 hem ben ögrt.olıcam 😀 😀 😀

    1. @esra sofia: Anlayabilmeniz için “Ali ata bak.” ve “Ayşe ip atla.” cümleciklerini çalıştıktan sonra sitemi tekrar gezmenizi öneriyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir