ege logo inek
💻 Bilgisayar

Dönem Sonu Not Ortalaması Hesaplama

ege-logo-inek Geçen dönemin sonunda derslerin kredilerini ve harf notlarınızı girerek dönem sonu ortalamanızı hesaplayabileceğiniz bir programı şurada sizinle paylaşmıştım.

Ege Üniversitesi’nde harf notunun nasıl puana çevrildiğini ve kredileri kullanarak nasıl yıl sonu notu bulunduğunu eminim hepiniz biliyorsunuzdur. Sorun şu ki, elinize kalem kâğıt alıp hesaplamak sinir bozucu olsa gerek. Burada benim yazılım devreye giriyor. Derslerinizin notların ve kredilerini girerek ortalamanızı çevrimiçi hesaplayabilirsiniz. Bunun için şuraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Üniversiteler İçin Kredili Sisteme Göre Dönem Sonu Not Ortalaması Hesaplama Aracı İçin Tıklayınız!

👋 🚨 Yeni yazılardan haberdar olmak ister misiniz? 👇

Dönem Sonu Not Ortalaması Hesaplama 238 yorum aldı.

 1. offfffffffffffffffffff oooooooooooooooolllllllllllmmmmmmmmuuuuuuuuuuuyyyyyyyyooooorrrrrr yyyyyaaaaaaaaaaarrrrrrrrrddddddddddıııııııııııımmmmmmmmm eeeeeeddddddddddddiiiiiiiiiinnnnnn

 2. arkadaşlar bu siteyi yapan arkadaşa öncelikle teşekkür ederim benim merak ettigim bir konu var 5 ders alıyorum ve derslerimden 1 tanesi AA diğeri FF diğer derslerde CC,CC,CB merak ettigim ortalamam 2.00 acaba AA olan dersim FF olanı siler mi?

  1. @kösem: Ege Üniversitesi’ndeki bağıl sisteme göre ortalamanız 2.00 olduğu için sınıfı geçip üstten ders almaya hak kazanırsınız. Ancak FF olan dersinizi gelecek sene tekrar almak ve geçmek zorundasınız. Bu dediklerim başka üniversitelerde farklı olabilir.

 3. Pek sevimli olmuş. Teşekkür ederiz. Fakat birkaç kendinbilmez, “2009 girişlilerden, ortalama tutsa da, 2’den fazla zayıfı olan kalır.” dedi. Bunun doğruluk payı var mıdır? Yoksa nedir? (Ege-RTS) Sağ olunsun.

  1. @Dar Gelirli: 2009 ile ilgili bir değişiklik olduğunu biliyorum, ancak benim bildiğim şu: Bizde DC ve DD notları sorumlu seçme olarak kabul edilirken, 2009 ve sonrasında bu notlar dersten kaldı olarak kabul ediliyor. Öte yandan iki dersten FF alınca hala bile ortalama tutuyorsa geçiliyor diye biliyorum.

   Ama tabi benim böyle bilmem bir şeyi kanıtlamıyor. Bence siz kendinizi garantiye almak için öğrenci işlerinize sorup en garanti bilgiyi alın. Dediklerimin garantisi veremiyorum, ne desem yalan olur.

 4. Öyle bir durum yokmuş, öğrendim. Artık birkaç gün çeşitli ortalamalar hesaplayarak eğlenebilirim. Sonra da işime gücüme bakarım. Teşekkürler.

 5. Gerçekten bu not sistemine yakın her öğrencinin çok işine yarıyacak bir uygulama olmuş ellerinize sağlık.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir