ykb acili
Genel

Yapı Kredi Bankası’na Serzeniş

Yapı Kredi Bankası Logo

Sayın YKB yöneticileri… Ya da yetkili her kimse işte, ben anlamam bankacılıkta kim neden sorumlu. Serzenişlerim onlara gelsin.

Bir kredi kartı hesabına ve bir de vadesiz hesaba sahip, bireysel bankacılık hizmetinizden yararlanan müşterilerinizden biriyim. Öğrenciyim ben. Öğrenci farkirdir, fukaradır, bilirsiniz. Öğrenciler için her kuruşun değeri vardır.

Yapı Kredi Bankası’nın internet bankacılığını çok sevmekteyim. Internet’ten her alışverişimde YKB’yi tercih ederim. Güvenli olduğunu düşünürüm, pratiktir de. Sanal kart işlerimi çok kolaylaştırmıştır. EFT ve havale yapmak için bankalarda vakit öldürmeye de gerek kalmaz.

Ama çok insafsızsınız ve ayıp ediyorsunuz! Vadesiz hesaba sahibim dediysem, hesabımın içi yeşillerle dolu demedim sizlere! Milyonlarca dolarım ya da binlerce YTL’m yok benim hesabımda! Genelde 0 YTL, hani arada bir de 2 , 3 YTL falan bulunur. Genelde yatırdığım parayı birkaç gün içinde Internet’ten harcarım çünkü.

Zaten en fazla 50 YTL’yi bir arada görebilen bu derece züğürt bir hesaptan MAŞALLAH 25 YTL Hesap İşletim Ücreti almak acaba bankacılık mı?

Biliyorum, biliyorum, kurallar, standart prosedür, hesabı açtırırken okuduğum sözleşmede minik karakterlerle yazıyordu bunlar hep, yasal yani yaptığınız, bu para her yıl bir ya da iki defa alınacak benden, bunları söylediniz (daha önce bankaya şikayet ettim) tekrarlamayın… Sadece prosedürlerinizin yaptığına bakın… Topu toplu en fazla 50YTL’yi bir arada görmüş bir banka hesabından 25 YTL Hesap İşletim Ücreti almaya kalktınız. Eminim hesabında 20000YTL olan adamdan da aynı parayı alıyorsunuzdur… Mantıksız… Zaten aylık aldığım öğrenim kredisi 160YTL, 25’i hesap işletim ücretine gitti bile. Havaya uçan para…

Dün bankamatikten 40YTL olarak yatırdığım parayı bugün İnternet Bankacılığımda 15YTL olarak görüp, üstüne bir de zor durumda kalmamı sağlayan bankaya bir müşteri olarak şikayet-yakınma mektubudur bu. Tek farkı açık olmasıdır.

Saygılar efendim.

İzninizle tuvalete gidiyorum (bkz. anlayan arkadaşlar anlar)

👋 🚨 Yeni yazılardan haberdar olmak ister misiniz? 👇
Etiketler

Yapı Kredi Bankası’na Serzeniş 14 yorum aldı.

  1. canım ülkemin güzel internet kullanıcıları 😀 beni gülümseten insanlar, burs zamanı burs haberi yayınlayan bloglara “çok ihtiyacım var, şöyle muhtacız böyle muhtacız” şeklinde yorumlar oluyor, burda da aynısı olmuş, sanırım başlıktan gaza geldiler serzenişi olan akmış buraya 😀 ama güzel bir şey blogunda bu tarz yazılar yazman, tebrikler…

  2. bu yaptiklari kanunlara aykiri. bu konuda kazinilmis dava var sayin ogrenci kardesim, aldiklari her kurusu geriye alamak icin davaci olmalisin sakin bana necilik yapma. ben ingilterede yasiyorum ve turk bankalari gordugum ve is yaptigim en adi bankalardir bilincsiz turk halkinin sirtindan kazandiklari haksiz kazanclar inanilacak gibi degil. Her kesi ayaklanmaya davet ediyorum…..

  3. Ben hem Yapı Kredi hem de Garanti bankası müşterisiyim (gerçi artık 1 milyarı geçen ve yaklaşık 3 aydır ödemediğim kredi kartı borcumdan ötürü Garanti hesabım bloke edilmiş olsa da konumuz bu değil) Yılda veya altı ayda bir değil tamamen “kafalarına estiğinde” hesabımdam 35, 25 TL artık Allah ne verdiyse çekerler, hiiç erinmezler. Hesapta para 12,5 TL ise onu çeker, yeni para yattığında yine çekerler. Son zamanlarda şunu gerçekten düşünüyorum; bir banka nasıl olur da zarar edebilir ki?

  4. Allah bin belalarını versin.. . Ailemden 50 lira okul harçlığı istedim. Ben bu harçlıkla 15 gun geçiniyorum. İlk defa Garanti ile çalıştım ve 50 liarımı çekmeye gidince içinden 35 lira kestiklerini öğrendim. Bir Allah ın kulu bir insan evladı yokmu dur bu dünyada. Trilyader bankaların benim gibi 50 lira ile 15 gun geçirecek bir öğrencinin parasınu alanlara karşı savunacak…

    YAZIKLAR OLSUN! Allah ailenizden evlatlarınızdan çıkarsın…..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir