Umut Benzer

Umut Benzer

Software Engineer, MSc. in Berlin

Ana SayfaKategoriler

Piston Mantığı (!)

trafik trafik   Bilgisayar kullanmak için, içerisindeki donanımların nasıl çalıştığını bilmek zorunda olduğunuzu düşünün! Saçma geldi kulağa, değil mi?

İnternete girmek için, bilgisayarın ekran kartı, işlemci ve anakarttan oluştuğunu bilmek zorundasınız. Ayrıca Intel dışında işlemciler olmasına rağmen, siz Intel işlemcilerin tasarım mimarisini de öğrenmek zorundasınız. (AMD kullanıyor olsanız bile!) Bunları bilmeden internete girmek "yasalarca suçtur."

Mikser kullanmak için, elektrik motorunun nasıl çalıştığını bilmeniz gerekmektedir. Aksi halde mikseri kullanarak cacık yapmak "yasalarca suçtur."

MP3 çalarınızı kullanmak için gitar çalmayı bilmek ve bunu bir sınava girerek onaylatmanız gerekmektedir. Aksi halde müzik dinlemek "yasalarca suçtur."

Saçma, değil mi? O halde ehliyet sahibi olmak için motor dersi almak ne kadar mantıklı? Yolda kaldığımızda cep telefonuyla servis arayacak çağdayız. Hidrojenle, elektrikle çalışan arabaların yaygınlaşmaya başladığı çağdayız. Biz niye hala silindir piston öğreniyoruz?