Umut Benzer

Umut Benzer

Software Engineer, MSc. in Berlin

Ana SayfaKategoriler

Adsense

mooooney mooooney   Adsense’e iyice uyuz oldum. İnsanlar nasıl bir ayda 100 dolar kazanabiliyor anlamıyorum. İnsanları alenen tıklamaya teşvik etmek ve kendi reklamlarına tıklamak yasak. Zaten bunları yapıp yakalanırsanız postalanıyor, zırnık da alamıyorsunuz. Bunlar harici nasıl o kadar “tıklayan” ziyaretçi bulabiliyorlar anlamıyorum.

Reklam stratejileri konusunda yardıma ihtiyacım var sanırım. Hani “Ziyaretçi sayındandır Umut, senin o kadar ziyaretçin yok.” deseniz, aylık yaklaşık 15.000 tekil ziyaretçim var. Günlük 0.00$ getirisi olması bir garip geliyor. Bir gün içinde gelen 500 ziyaretçi, 2000’den fazla gezilen sayfa, biri bir tane mi ilginç reklam görmez arkadaşım?

Bu da kafama iki ayrı fikir getiriyor:

Birincisi, Google tıklama sayılarıyla oynuyor, kazık atıyor bize. Koca şirketin bana garezi olacağına inanmadığımdan piyasaya genel olarak kazık attığını düşünmem mantıklı olabilir.

İkincisi, ben reklamları o kadar rezil yerlere koymuşum ki, kimse görmüyor. Nereye koymalıyım acaba?

Bitirirken

AdSense’den nefret ettim. 3 yıllık bir dönemde 100$’ı tamamlayamamanın büyük etkisi vardır bunda, eminim. 100 dolarımı alayım Google’dan (şimdiye kadar kazandığım güme gitmesin), bir daha Adsense kullanan mı? Yok yok asla.

Ödemeyi alayım, Google’dan reklam falan almıyorum bir daha, reklamının yayımlanmasını isteyen olursa bizzat gelir bana verir, bu ne ya? Boşuna görüntü kirliliği.