fuar
🎈 Hayat, 🧐 Kişisel

79. İzmir Enternasyonal Fuarı Açıldı

fuar

Bu yıl 79.’su düzenlenen İzmir Enternasyonal Fuarı 27 Ağustos Cuma günü kapılarını ziyaretçilere açtı. Açılışında yanlış bilmiyorsam Kemal Kılıçdaroğlu’nun da yer aldığı fuarı, daha fuar açılmadan gezme şansına (ve şaşkınlığına) sahip oldum. 😀

Cuma günü MS Yaz Okulu proje sunumları, bowling ve Best Buy gezisinin ardından iki arkadaş Fuar’a gittik. Saat 16.00’da açıldığını zannettiğimiz fuara kent kartlarımızı basarak 1 TL karışığında girdik.

Parkta yürüyüp, büyük binalardan 1 numaralı olanına girdik. İçerisi bomboştu, kimsecikler olmadığı gibi, daha bazı stantlar yeni kuruluyordu. “Nooluyoruz, bu ne biçim fuar, kimse mi takmıyor artık!” soru işaretleri kafamızda fuarı gezmeye başladık. 1 numaralı salon bitti, 2’ye geçtik, sonra 3’e… Sonra, bir güvenlik geldi yanımıza, “Pardon!” dedi. “Ziyaretçi kartınız var mı?” “Yok.” dedik biz de. “E içeri nasıl girebildiniz ki o zaman? Şu anda fuar açılmadı ki, sadece görevliler girebiliyor!” dedi. Bakıştık güvenlikle. 😀 Bizi girişte kimse durdurmamıştı. Güvenlikçi abi, bizi dışarı çıkartmak konusunda ısrar etmek yerine, gezmemizin bir problem oluşturmayacağına karar verdi ve yanımızdan ayrıldı.

Böylece fuarı daha açılmadan gezmiş olduk.

Ama bu geziden pek bir şey anlayamayınca (sırtlarda laptop, kabak gibi güneş, dünden kalan uykusuzluk, kapalı stantlar vs…) fuarı tekrar gezmek sanki gerekiyordu… Hele de benim gibi, okul zamanları uymadığı için fuarı üniversiteye kayıt yaptırdığı seneden beri hiç gezememiş biri için!

Bugün tekrar gittik fuara. Gez gez bitmedi. Nereye elimizi atsak yeni gezilecek bir yer çıktı. “Şimdiki fuarlar eskisi gibi değil.” diyenler ne düşünüyor bilmiyorum ama bence fuar şahaneydi! Her yeri ayrıntılı gezmek isterseniz rahat bir haftanızı alacak bir alana yayılmıştı.

haberFuarın en lezzetli yeri Türk ve yabancı mutfakların bulunduğu kısımdı. Meksika mutfağından adı Futijsuya benzer acılı macılı süper bir şey denedik Şeyda ile. Tam da bu esnada, Kanal 35 canlı yayında haber bültenini veriyordu karşımızdaki sahnede. Bir ara kameralar biz tıkınanlara da döndü. Eğer fuardan bahsettmişlerse ve canlı yayına çıkmışsak, Fujitsusunu eline yüzüne bulaştıran kırmızı kafa ben değildim, emin olabilirsiniz. 😀

Fuarda birkaç çekilişe katılma şansımız da oldu. Yakında flash disk sahibi olabilir veya Bodrum’a tatile gidiyor olabiliriz. 😀 Çekiliş anketi doldurmak süperdi. Bak yine aklıma geldi, gülme tuttu…

hidayetNeyse, ciddiyet! Fuarda Hidayet Türkoğlu ile fotoğraf çekilme şansım bile oldu (kısmen). Ve yine Fuar’da, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin stantlarından, Alsancak Cumaovası banliyö hattının 30 Ağustos 2010’da açılacağının ve Halkapınar’dan aktarma olacağının bilgisini birinci elden öğrendim. Havaalanına gitmek çok kolaylaşacak, süper olacak!

Sonuç olarak, fuar süperdi! Eğer gezme imkânınız varsa, İzmir’in simgelerinden birisi olan Enternasyonal Fuarı’nı gezmeyi ihmal etmeyin derim ben. İnanın, genel müdür de olsanız hortumcu da, kendinize uygun bir şeyler bulacaksınız.

Fuara gitmek isteyen ama İzmir’i pek bilmeyen misafirler, üzerinde Fuar yazan otobüslere binerek, metro hattı ile Basmane’ye giderek veya Banliyö ile Halkapınar’dan metroya aktarma yaparak fuara ulaşabilirler.

Bitirirken

Şu an aldığım bilgilere göre Fujitsu diye bahsedip durduğum Meksika yiyeceğinin adı Fajita imiş.

👋 🚨 Yeni yazılardan haberdar olmak ister misiniz? 👇

79. İzmir Enternasyonal Fuarı Açıldı bir yorum aldı.

  1. Bu seneki fuar gerçekten şahaneydi.(Teymur hariç=))Akşam konserlerle daha da şenlenir ortam.Eğer o anda cesaretimi toplasaydım paraşütle bile atlardım.:D Paraşüt severler hiç durmasın bence.Fuarı kuş bakışı izlemek güzel olur.
    Bunlar dışında çekilişler gerçekten şahaneydi.Unutulmaz bir anı oldu.:D
    Her ne kadar Fujitsi dediğin acısı fena acı olan Fajita acı isteğimiz üzerine yaksa da güzeldi.Bi tane daha olsa o da yenir.=)Herkese tavsiye ederim.Hem fuarı hem dünya yemeklerini…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir