CSS3 Chart
💻 Bilgisayar

CSS3 Özelliklerine Genel Bir Bakış

CSS3 ChartTarayıcıların CSS3 desteğini günbegün artırması, CSS3’ün iyice önem kazanmasını sağladı. CSS3 sayesinde, web tasarımcıları daha önceden yapmak için bin takla attıkları kenar yuvarlama, gölge ekleme gibi şeyleri artık birkaç kod parçasıyla yapabiliyor. Getirdiği yeni tasarım olanaklarıyla çok daha yaratıcı ve şık siteler oluşturulmasına olanak sağlıyor.

Tabi CSS3 sadece bunlarla sınırlı değil. Aslında neyle sınırlı, ben de tam bilmiyorum. =)

Impressivewebs tarafından yayınlanan CSS3 Click Chart, CSS3 ile gelen özellikleri bir bakışta görmemize olanak sağlayan güzel bir araç.

Bu araç sayesinde bir CSS3 özelliğinin kod örneğini alabiliyor, bu CSS3 özelliğinin hangi tarayıcılar tarafından desteklendiğini görebiliyoruz. Eğer tarayıcımız bu CSS3 özelliğini destekliyorsa CSS3 özelliğinin kendisini de görebiliyoruz. =)

Henüz Internet Explorer 9 Beta siteye eklenmediğinden tarayıcı uyumluluk listesi biraz eski olsa da, kesinlikle ama kesinlikle işe yarayacak bir çalışma.

Gezerken IE9, Chrome veya Firefox kullandığınızdan emin olun.

Araca gitmek için tıklayın!

Bitirirken

Bu araçtan haberim olmasını sağlayan Hamdi Yaman’a teşekkürlerimi sunuyorum.

👋 🚨 Yeni yazılardan haberdar olmak ister misiniz? 👇

CSS3 Özelliklerine Genel Bir Bakış bir yorum aldı.

  1. Tam "Allah'ın cezası IE her zamanki gibi bu olayı da tam anlamıyla desteklemeyeceği için oturaklı bir standart haline gelmeyecek ve yine 'if ie' gibi mevzulara başvurmak zorunda kalacağız" diyecektim ki IE9'un desteklediğini yazmışsın 🙂 Gerçi ben yine de insanların hala ve ısrarla IE6 kullanmaya devam ettiklerini göz önünde bulundurunca CSS3'ün bi3-5 sene daha bize bir faydası olmayacağını düşünüyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir