Umut Benzer

Umut Benzer

Software Engineer, MSc. in Berlin

Ana SayfaKategoriler

Konak Belediyesi’nin Hizmet Anlayışı

Klasik Bir Politikacı Klasik Bir Politikacı   Klasik Bir Politikacı

Ben bu Hakan Tartan’ın (Konak Belediye Başkanı) hizmet anlayışını anlamıyorum. Acaba insan odaklı değil de, fil odaklı, buji odaklı, ampul odaklı falan mı çalışıyorlar bilemiyorum. Ama insanlara hizmet sağlamadıklarından eminim.

İzmir’in merkez ilçesi olan Konak’ı çok affedersiniz b.k götürüyor. Sokağımızdaki çöp tenekeleri her daim dolu, dışarı çöpler taşmış, yerlere dökülmüş durumda. Belediye zahmet edip çöpleri toplayamıyor.

Sokağımız delik deşik. İki ay önce doğalgaz için kazdılar, hala zahmet edip asfaltlayamadılar…

Asfaltı geçtim, sokakta kaldırım bile yok. Kaldırımsızlık sağ olsun bazı “insana benzeyen beyinsiz hayvanlar” arabalarını apartman girişinin tam önüne park ediyor. Değil eşya sokmak, bazen arabalara sürünmeden kendimiz apartmana giremiyoruz. Arabaların sileceklerini kaldırmak olsun, arabalara tekme atıp kaportayı yamultmak olsun, anahtarla çizmek olsun hiçbiri fayda etmiyor.

Hal böyle olunca, Konak Belediyesi’ne yazayım dedim, belki bir kaldırım yaparlar, hiç olmadı apartman kapılarının önüne parkı engelleyecek bir engel falan yaparlar diye… Sonuçta Allah korusun apartmanda yangın çıksa veya sağlık hizmeti gerekse kapıdan itfaiye eri, sedye geçemeyecek.

Sağ olsun, benimle çok (!) ilgilendiler… Yaklaşık bir ay sonra, yasal cevap verme süresinin bitimine üç dört gün kala cevap verdiler. İşte o cevap:

“BELEDİYEMİZ FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜNDEN ALINAN YANIT:" TALEP PROGRAM VE İMKANLAR DAHİLİNDE DEĞERLENDİRİLECEKTİR." ŞEKLİNDEDİR.”

konak-belediyesi-iletisim-cevap konak-belediyesi-iletisim-cevap  

Ne kadar açıklayıcı değil mi? Tam dalga geçer gibi… “Evet yaparız” demek yok. “Hayır, şu şu nedenle yapamıyoruz” demek de yok. Tek verdikleri cevap “he yavrum he, geçiştiririz biz seni, hihihi, aman da bize yazarmış da, kaldırım istermiş de, agugugugu, bilibilibili…” Anca geçiştirmek var zaten!

Bitirirken

Ben bu işi anlamıyorum arkadaş. AKP İzmir’i almak için elinden geleni yapıyorken, İzmirli belediyelerin koltuklarını AKP’ye altın tepside sunmalarını anlamıyorum. Konak ilçesini genel olarak b.k götürür, İzmir Büyükşehir Belediyesi toplu taşıma haftası içerisinde dalga geçer gibi toplu taşımaya zam yapar, zaten yıllardır bir metroyu bile bitiremezler, bu ne arkadaş ya?

Bir çok belediye gördüm, bu kadar rezil bir yönetim görmedim!