Umut Benzer

Umut Benzer

Software Engineer, MSc. in Berlin

Ana SayfaKategoriler

Yapı Kredi Bankası’na Serzeniş

Yapı Kredi Bankası Logo Yapı Kredi Bankası Logo  

Sayın YKB yöneticileri… Ya da yetkili her kimse işte, ben anlamam bankacılıkta kim neden sorumlu. Serzenişlerim onlara gelsin.

Bir kredi kartı hesabına ve bir de vadesiz hesaba sahip, bireysel bankacılık hizmetinizden yararlanan müşterilerinizden biriyim. Öğrenciyim ben. Öğrenci farkirdir, fukaradır, bilirsiniz. Öğrenciler için her kuruşun değeri vardır.

Yapı Kredi Bankası’nın internet bankacılığını çok sevmekteyim. Internet’ten her alışverişimde YKB’yi tercih ederim. Güvenli olduğunu düşünürüm, pratiktir de. Sanal kart işlerimi çok kolaylaştırmıştır. EFT ve havale yapmak için bankalarda vakit öldürmeye de gerek kalmaz.

Ama çok insafsızsınız ve ayıp ediyorsunuz! Vadesiz hesaba sahibim dediysem, hesabımın içi yeşillerle dolu demedim sizlere! Milyonlarca dolarım ya da binlerce YTL’m yok benim hesabımda! Genelde 0 YTL, hani arada bir de 2 , 3 YTL falan bulunur. Genelde yatırdığım parayı birkaç gün içinde Internet’ten harcarım çünkü.

Zaten en fazla 50 YTL’yi bir arada görebilen bu derece züğürt bir hesaptan MAŞALLAH 25 YTL Hesap İşletim Ücreti almak acaba bankacılık mı?

Biliyorum, biliyorum, kurallar, standart prosedür, hesabı açtırırken okuduğum sözleşmede minik karakterlerle yazıyordu bunlar hep, yasal yani yaptığınız, bu para her yıl bir ya da iki defa alınacak benden, bunları söylediniz (daha önce bankaya şikayet ettim) tekrarlamayın… Sadece prosedürlerinizin yaptığına bakın… Topu toplu en fazla 50YTL’yi bir arada görmüş bir banka hesabından 25 YTL Hesap İşletim Ücreti almaya kalktınız. Eminim hesabında 20000YTL olan adamdan da aynı parayı alıyorsunuzdur… Mantıksız... Zaten aylık aldığım öğrenim kredisi 160YTL, 25'i hesap işletim ücretine gitti bile. Havaya uçan para...

Dün bankamatikten 40YTL olarak yatırdığım parayı bugün İnternet Bankacılığımda 15YTL olarak görüp, üstüne bir de zor durumda kalmamı sağlayan bankaya bir müşteri olarak şikayet-yakınma mektubudur bu. Tek farkı açık olmasıdır.

Saygılar efendim.

İzninizle tuvalete gidiyorum (bkz. anlayan arkadaşlar anlar)