🎈 Hayat

Akdeniz Üniversitesi Göz Numarası Bile Veremeyen Hastanesi

29 Ağustos 2008 Cuma günü Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Göz Polikliniğine gittim. Oluşan kuyruklar nedeniyle 3 ay sonrasına randevu veriliyordu. Yani anlayacağınız dün muayene olmak için almış olduğum randevum taaa Haziran ayında alınmış bir randevuydu.

Randevu alırken amacım açık ve netti: “Kontak Lens Numarası almak.” Tabi kimse bana niçin göz doktoruna gitmek istediğimi sormamıştı o başka.

Dün saat 13.30‘da olan randevum için hastaneye 13.15’de geldim. 13.45’e kadar sekreter kuyruğunda bekledim, giriş işlemimi tamamladım ve numaramı aldım. Öyle bir saçmalık var ne yazık ki. Randevu alıp randevu saatinde geldiğiniz halde tekrar sekreter kuyruğuna girip bu sefer poliklinik sıra numarası almanız gerekiyor.

Aldım numaramı 1. poliklinikte 4. hastayım. Saat 14.15 gibi doktorlar geldiler. Poliklinik 1 için numaratörde 1 göründü. Birinci hasta içeri girdi. Bekle… Bekle… Bekle… İyi muayene eder Akdeniz, insanlarla ilgilendiğinden muayeneler de uzun sürer haliyle. Ama bu bir kişi tam bir saat boyunca içeride kalmaz ki? Ameliyat mı yapıyorsunuz? Kalmamış da zaten… Polikliniğe girenler sayısız! Numarası gelen gelmeyen içeri atlıyor. 1 kişi çıkıyor 5 kişi giriyor… Arada muayene olanlar var… Yok efendim glokom polikliniğinden gelen hastalarmış, yok şuymuş yok buymuş… Saat 13.30’a verilen randevuma ancak 15.00’da girebildim. (4. sırada olmama rağmen) Doktor hastane gözlüklerinden taktırdı, başladım duvardakileri okumaya… Bir türlü netleyemiyorum, hep çift görüyorum. Neden mi? Çünkü üniversitenizin o mükemmel hastanesinin gözlükleri BOZUK! Doktor Bey gitti başka bir gözlük aldı geldi. Onu taktım. Zar zor görmeye başladığım zaman gözlük numaramı tespit etti: 7 numara miyop. Çıkardım hastane gözlüklerini 6.5 numara olan kendi gözlüklerimi taktım ve 7 numara gözlük ile zorla okuduğum o yazıların hepsini TAKIR TAKIR OKUDUM!

Yani BECEREKİKSİZ AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ GÖZ DOKTORU K. BANA DAHA DOĞRU GÖZLÜK NUMARASI BİLE VEREMEDİ!

Adama gözlük değil, kontak lens numarası istediğimi söyledim. Onun için kontak lens polikliniğinden numara alamam gerektiğini söyledi. Ona ayrı bakılıyormuş.

Gittim ona randevu almaya… Hangi tarihe verseler beğenirsiniz? Ekim 7! Yani ben çoktan İzmir’e gitmişim…

Pardon da ben lens için ayrı bir poliklinik olduğunu nereden bileyim? Bundan sonra randevu alırken “Cildiye Polikliniği” mi diyeyim, yoksa “Benim sağ kaşımın hemen üstünde minik bir sivilce çıktı polikliniğinden numara almak istiyorum.” mu diyeyim? Göz polikliniğinin canım sekreteri neden zahmet edip beni bilgilendirmedi? Ben neden 3 ay boyunca boşu boşuna bekledim? Göz numarası bile doğru veremeyen bir üniversite hastanesinin diğer göz tahlillerine nasıl güvenirsiniz?

Bunu dosdoğru Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesi Halkla İlişkiler Ofisine şikâyet ettim. “Efendim ben sizin şikâyetinizi sözlü olarak alayım ama bu durumda bir şey yapmam mümkün değil.” dediler bize. Hatalı bir muayene ve güme giden üç ay da benim oldu! Hasta memnuniyeti %100 (!) bu üniversitede!

Akdeniz Üniversitesi’ne güvenirdim! Artık güvenilmez ve dandik bir göz polikliniği olduğunu düşünüyorum.

👋 🚨 Yeni yazılardan haberdar olmak ister misiniz? 👇

Akdeniz Üniversitesi Göz Numarası Bile Veremeyen Hastanesi 30 yorum aldı.

  1. arkadaslar merhaba yazılanları tesadüfen okudum bişeyler yazma gerği duydum izninizle . kendim antalyada gözlükçüyüm yukarıdaki gibi akdeniz üni. hast. kötü bi kurulus değil elbetteki sağlık çok önemli ama her doktorun yüzde 5 lik gününde olmadığı bi zaman vardır ona rastgelmişsinizdir yazılan reçeteleri etraflıca takip ediyorum yüzde 91 lik payla doğru zaten on doktordan 8 i farklı yazar hastaya ve farklı davranır en basit örnek şu an üniersitede bulunan prof.yaşar hoca dünyagöz e gidip de yanlış yazılmış bir reçete yüzünden 6 yasındaki bir cocuğun sasılıgını engellemistir o zaman yasar hoca da kötü müdür hastane kötüyse: memnun olmayan gitmez seçim özgürlüğü var dersenizki sağlık bu sakaya gelmez elbette gelmez ama birazda o insanları bi düşünün günde 60 farklı insan a dert anlatıyorlar 60 farklı düsünceye bişeyleri empoze ediyorlar kolay deği ayrıca l yusuf hocada türkiyedeki en iyi oftal.cerrahlardan biridir yasar hoca da en iyi cocuk göz sağlığı uzmanlarından ilk 3 te yer alır

  2. Özel bir tıp merkezi, hastaneye gittiğinizde durum nasıl? onlarda insan, onlarda doktor. 1000 kişiyede baksalar, en kıl insanlarlada muhatap olsalar ilgiyi alakayı elden bırakmıyorlar,neden?. devlete bağlı bir sağlık kuruluşuna gittiğinizde ne derseniz diyin durum aynı değil. geçenlerde hamile olan eşime kan tahlili için antalya e.a.h'ne gittik, kan merkezinde kan vericez haliyle eşim aç karına gitti. kan merkezinin önü ana baba günü, görevliye kan vereceğimizi söylediğimde sistem olmamasından dolayı şuan alamıyoruz dedi. o kalabalıkla hep beraber yaklaşık 1 saat çıt çıkartmadan bekledikten sonra artık bir şeyler yapmanın zamanı geldi diyerek kan merkezi görevlisine sistemin gelip gelmediğini tekrar sordum, hayır yanıtını alınca o zaman yaklaşık 1 saatten beri eşimin hamile ve aç karına kan vermek için beklediğini fakat sistem olmadığından dolayı kanının alınamadığını falan belirten bir tutanak tutularak, sistemin olmadığını söyleyen siz görevliler tarafından da bu tutanağın imzalanarak derhal tarafıma verilmesini istiyorum, çünkü sistemin olmamasından sorumlu kişiler hakkında şikayetçi olacağım dedikten sonra ne oldu biliyormusunuz? 🙂 tamam sakin olun beyfendi eşiniz geçsin kabine oturup beklesin bi bakalım dediler, yemin ediyorum anında eşimin kanı alınıp raporu verildi. burda benim aklıma şu geldi, sanırım hastalar ara ara geleceğine kapıya biriksin biz sonra tek tek alır hepsini 1 saat içinde hallederiz düşüncesi. yazık, yemin ediyorum yazık. bu insanlar hasta yaa, zaten halsiz, bitkin, keyifsiz…gerçekten işinin hakkını veren değerli sağlık kuruluşu çalışanlarını tenzih eder, saygılar sunarım.

  3. ben böyle sacma bi hasytahane görmedm rezalet ben, 7 ay süründürdüler gözlerimin agrisina dayanamadm gözümde genetik retinal pigmenti var aa ağrisi glokomdan bana genetik hastaliğin var tedavi yok diyip yolladlar baska bi hastahaneye gittim ayni gün glokom için damla verdi gözlerim şan rahat hakkimi helal etmiorm

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir