TTNET 3G Modem
💻 Bilgisayar, 🎈 Hayat

TTNET 3G Modemi Olan Birisi Aranıyor

ttnetmodemKullananlar biliyordur, TTNET 3G Uçan İnternet paketi ile gelen modemin internete bağlanma yazılımını yüklemek çok kolaydır. Modem kendisini sanal bir CD sürücü olarak tanıtır, CD’den uygulama kurar gibi kurarsınız.

Dikkat dikkat! TTNet’in kendi sitesindeki 3G modem firmware güncellemesini yaptığınız zaman artık modeminiz kendisini sanal sürücü olarak tanıtmıyor. Modeminiz sapasağlam çalıştığı halde, yazılımın kurulum dosyalarına artık erişemediğiniz için havanızı alıyorsunuz.

En azından bende böyle oldu.

Daha sonra TTNET’i arıyor ve kendilerinden yazılımı göndermelerini rica ediyorsunuz. Bunun (ilginç bir şekilde) AVEA’nın sorunu olduğunu iddia ediyorlar. Tabii ki AVEA sorunun kendileriyle alakalı olmadığını söylüyor. TTNET müşteri hizmetleri daha başka onlarca mal mal cevaplar veriyor ama zahmet edip alt tarafı 30MB’lık yazılımı gönderemiyor. Olan (her zamanki gibi) biz müşterilere oluyor.

Sonuç olarak…

Umuyorum TTNET Modemli 3G paketine sahip bir ziyaretçim, bir okurum vardır bu dünya üzerinde. Bir kişiye denk gelir en azından…

Elinde TTNET modemi olan firmware güncellemesi yapmamış (şanslı) bir kişi, bana modemin yazılımının kurulum dosyalarının hepsini ISO ya da ZIP vs. ile sıkıştırıp gönderebilir mi? TTNET müşteri hizmetlerinin başaramadığını başarabilir mi?

YAZIYA EK:

YAZILIM BULUNMUŞTUR. Aynı acıdan muzdarip olan arkadaşlar TTNET 3G Modem ile internete bağlanmak için kullandığımız aşağıdan indirebilirler.

TTNET yardımcı olamıyor, Garage Mobile ve AVEA’nın da aşağı kalır yani yok. Bari ben sunayım.

Herkese iyi geceler. =)

👋 🚨 Yeni yazılardan haberdar olmak ister misiniz? 👇

TTNET 3G Modemi Olan Birisi Aranıyor 84 yorum aldı.

  1. ya arkadaşlar modemi eski haline getirmenin yolu yokmu önceki gibi nerede olursan ol hang pc ye takarsan çalışsın modeli ne geri getirilemezmi 1 haftadır uğraşıyorum gıcık oldum kırcam modemi nerdeyse hafıza kart readeride çalışmıyo erişemiyorum sadece modem çalışıyor ttnet mahsusmu yapıyo bunu bitane daha alsın kerizler diye zte firmasının kendi yazılımıda açmıyo kart reader i ne çoktan bi iş bi el atan olurmu

  2. TTnet ortak kota 3g + internet paketi satın aldım ve çok pişman oldum niye diye sorarsanız hem 3g doğru düzgün cekmıyor hemde ortak kota olduğu için 15 gb doldurunca 3g modem hızı otomatik 128 kb ta düşüyor, bu hizmeti alırken bana böyle bir uyarıda bulunmadılar bende açıklamaları tam okumadığımdan dolayı satın aldım 24 ay tahattütlü kapattıramıyorum da.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir