TTNET 3G Modem
💻 Bilgisayar, 🎈 Hayat

TTNET 3G Modemi Olan Birisi Aranıyor

ttnetmodemKullananlar biliyordur, TTNET 3G Uçan İnternet paketi ile gelen modemin internete bağlanma yazılımını yüklemek çok kolaydır. Modem kendisini sanal bir CD sürücü olarak tanıtır, CD’den uygulama kurar gibi kurarsınız.

Dikkat dikkat! TTNet’in kendi sitesindeki 3G modem firmware güncellemesini yaptığınız zaman artık modeminiz kendisini sanal sürücü olarak tanıtmıyor. Modeminiz sapasağlam çalıştığı halde, yazılımın kurulum dosyalarına artık erişemediğiniz için havanızı alıyorsunuz.

En azından bende böyle oldu.

Daha sonra TTNET’i arıyor ve kendilerinden yazılımı göndermelerini rica ediyorsunuz. Bunun (ilginç bir şekilde) AVEA’nın sorunu olduğunu iddia ediyorlar. Tabii ki AVEA sorunun kendileriyle alakalı olmadığını söylüyor. TTNET müşteri hizmetleri daha başka onlarca mal mal cevaplar veriyor ama zahmet edip alt tarafı 30MB’lık yazılımı gönderemiyor. Olan (her zamanki gibi) biz müşterilere oluyor.

Sonuç olarak…

Umuyorum TTNET Modemli 3G paketine sahip bir ziyaretçim, bir okurum vardır bu dünya üzerinde. Bir kişiye denk gelir en azından…

Elinde TTNET modemi olan firmware güncellemesi yapmamış (şanslı) bir kişi, bana modemin yazılımının kurulum dosyalarının hepsini ISO ya da ZIP vs. ile sıkıştırıp gönderebilir mi? TTNET müşteri hizmetlerinin başaramadığını başarabilir mi?

YAZIYA EK:

YAZILIM BULUNMUŞTUR. Aynı acıdan muzdarip olan arkadaşlar TTNET 3G Modem ile internete bağlanmak için kullandığımız aşağıdan indirebilirler.

TTNET yardımcı olamıyor, Garage Mobile ve AVEA’nın da aşağı kalır yani yok. Bari ben sunayım.

Herkese iyi geceler. =)

👋 🚨 Yeni yazılardan haberdar olmak ister misiniz? 👇

TTNET 3G Modemi Olan Birisi Aranıyor 84 yorum aldı.

 1. .Destek hattına mail adresi tlfon numarası bırakıyorum .Arayan soran yok.Bu nasıl bir iş anlayışıdır? Nasıl bir iş ahlakıdır? Para veriyoruz size..Hizmet veremiyorsanız 3 G hizmetinizi desteklemiyorsa enayimiyim boşuna verilmeyen bir hizmetin paranısını alıyorsunuz..? Bu düzenbazlık değilmi sizce??

 2. Arkadaşım aynı modemden hizmetten bende kullanıyorum (ttnet 3g 4gb mobil internet)
  bende senden birşey rica edeceğim sözleşmemde ttnet kullanıcı adı ve şifrem yazmıyor kalan mb yazıp 9495 e mesaj attığımdada aboneliğiniz bulunmuyor die cevap geliyor bulunmuyosa nası o mesajı atabiliyosam oda ayrı herneyse senden isteğim online olarak bi siteden kota sorgulayabilirmiyim adsl k.adı ve şifre istemeyen 3g ye özel bi site varmıdır ben bulamadım bana yardımcı olursanız memnun olurum şimdiden teşekkürler

 3. Allah ttnet in belasını versin, tövbe tövbe.. bunlar kadar teknolojiyi pahalıya satıp sonra da yardımcı olmayan bir kurum olamaz yahu. bende de var o lanet uçan internetten hiç kullanmadan bazen 7 bazen 15 tl fatura döşüyorlar. 2 yıl doldu mu diye kapatmak için ttnet i arıyorum avea yı ara diyor avea yı arıyorum ttnet işlem yapabilir diyorlar. Allah belalarını versin de hepimiz kurtulalım

  1. 2 yıl dolduysa, kapatma işlemini de sim kilit açma işlemini de Avea'dan yapıyorsunuz. Müşteri hizmetlerini arayın, bayiler hiçbir şey bilmiyor.

 4. 5 ay önce aldığım ttnet usb modemimi hiç kullanamadım, yukarıdaki problem yüzünden.
  az önce yazılımı indirdim, kurdum çalıştı, modemin sürücülerini kurdu başarılı bi şekilde fekat; bağlanmayı denediğimde şu uyarı mesajını veriyor;

  "Baglanti tamamlanamadan önce uzak bilgisayar tarafindan sona erdirildi."

  nasıl çözeriz acaba? bilgisi ve ilgisi olan varsa rica edicem…

  1. APN ismi kullanıcı adı ve parola kısımlarında hata olabilir. bu nedenle bu hatayı veriyordur.
   Ttnet modem ile vodafon ya da turkcelle bağlanmaya kalkarsanız bu durum oluşabilir ayar yapmadan denerseniz.

 5. Merhaba Bende Var Mail Adresimden Size Gönderebilirim Bende Bu Modemin Yazılımının Kaynak Kodlarına Erişip Hacklemek ve Modem ile SIM Kartıma Erişmekle Uğraşıyorum. Bunla ilgili Destek Olacak Arkadaşları MSN Adresimden veya Web Sitemdeki İletişim Bölümünden Ulaşabilirsiniz

 6. banada turkcell e177 vınnın sanal cd sürücüsünün kalıbı lazım yani içindeki dosyalar lazım elinde olan yada nerde nerden bulabileceğimi bilen varsa lütfen yardım etsin yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

 7. merhaba arkadaşlar ben ttnet 3g mobil internet sahibiyim ttnet wifi ya ücretsiz bağlanabiliyoruz ancak bana verdikleri kullanıcı adı ve şifresiyle bağlanamıyorum bunu başarabilen var mı başına sonuna birşey eklememiz gerekiyor mu yardımlarınız için teşekkür ederim

  1. Emre kardeş sorunu çözdünüzmü? bende bağlanamıyorum. 1 yılı aşkın zamandır kullanıyorum. 3 G ile defalarca ttnet desteği aradım. Kullanıcı adı ve şifreyi yazıp kullanabilirsiniz dediler, fakat 3 G mobil modemde kullanıcı adı kısmı açılmıyorki ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir