burger king logo
🎈 Hayat

Burger King’in İğrenç Tuvaleti

burger king logoHani iğrençlik olur da, bu kadar da olur mu dedirten tuvalet, Burger King’in Taksim Meydanı’ndaki şubesinde gördüğüm tuvalettir.

Erkekler tuvaletinden içeri giriyorsunuz, pisuar dışında tuvalet yok. Yani sadece çiş yapmak zorundasınız. Başka bir şey yapamazsınız. Tutacaksınız arkadaşım! Günde en az 500.000TL kazanıyorlardır. O kadarcık paraya, tuvalet konur mu hiç? Sonra bir de temizliğini yapmak lazım. Zarara girerler vallahi.

Peki, sadece işeyelim…  Tuvalette bakıyorsunuz ki, pisuar bulasınız. Ama sizi “şey” karşılıyor. Pisuar değil, o kesin. At yalağına benziyor, ama altında delik var. Öyle garip bir şey… Diyorlar ki, buraya işeyeceksin.

Pisuar yerine getirdikleri alternatif, aşağıdaki fotoğrafta görüyor…

Eğer dikkatlice bakarsanız, "tutturamayanların" sidiklerinin nasıl da dışarı doğru aktığını görebilirsiniz. (En bariz görüneni sağ tarafta.) Kokuyu hayal etmeyi size bırakıyorum.
Burger King Taksim'in İğrenç Tuvaleti

Dört bölme var. (Tuvalette muhabbet ettiğimiz bir adamın dediğine göre, eskiden aradaki bölmeler de yokmuş!) Bölmelerin aşağısı açık. Yani hepsi alttan birbirine bağlı. Siz işerken, soldan sağdan sarı sarı sıvılar geliyor. İki yanınızdakinin sidikleri… Bir koku var ki sormayın! Önünüzden geçiyorlar! Mideniz kalkıyor.

“Şey”in dışı da hafif ıslak. Belli ki “yetiştiremeyenler” olmuş. “Hedefi tutturamamışlar.” Onun için çok yaklaşamıyorsunuz da. Uzaktan “hedefi tutturmanız” gerekiyor.

Midem kalktı tekrar.

Burger King'in İğrenç Tuvaleti Açıklamalı

Ama Burger King yetkilileri “hijyen”i ihmal etmemişler tabi. Belirli periyotlarla su akıyor yukarıdan. “Şey”in içini temizliyor (!). Gelen suyla beraber sarılıklar önünüzde şelale gibi akıyor.

Mideniz altüst oluyor.

İnternetten araştırdım, Taksim’deki bu Burger King’in tuvaleti ünlüymüş. Buyurun rezaleti başkalarından da okuyun:

Aşağıdaki görsel Uludağ Sözlük’ten alıntı. “Kullanım halinde” görülünce daha iğrençliğin daha anlaşılır olacağına kanaat getirdim.

burger king uludag sozlukten alinti

Şikayet Edelim

Sağlık Bakanlığı restoranların tuvaletlerinin hijyeni ile ilgileniyor mu bilmiyorum. Veya ne kadar iğrenç görünse de, bir sağlık sorunu oluşturuyor mu, yoksa tamamen standartlara uygun ama sadece “görsel bir problem” mi onu da bilmiyorum.

Ama eğer ilgilenebilecek bir kurum varsa, şikâyet etmek lazım.

Bitirirken

Eğer bu yazıdan dolayı mideniz alt üst olduysa özür dilerim. Asıl özür dilemesi gereken müşterilerine bunu layık gördüğü için Burger King olsa da..

Şarul şurul maşallah.

Orası Taksim Meydanı, Herkes Umumi Tuvalet Gibi Kullanıyor, Adamlar Ondan Öyle Yapmıştır Diyenlere Not

O zaman alışveriş yapınca, alışveriş fişine bir şifre yazdırırlar veya fişe barkod basarlar, tuvalete onu okutarak gireriz. Böylece müşterisi olmayanlar giremezler, bu kadar basit. İğreçliğin “herkes giriyor abi” diye bir özrü olmaz.

Devamı Gelecek

İstanbul macerası yazı dizisi, Scorpions konseri ile devam edecek…

👋 🚨 Yeni yazılardan haberdar olmak ister misiniz? 👇

Burger King’in İğrenç Tuvaleti 53 yorum aldı.

  1. Ben cadı siz kimsniz islrimin yogunlgndan ôtürü yrumlara bkamadım kusura bkmayın arkdaslar umut bey sizmsiniz?

  2. Yazının bir bölümünde bir fikir geçiyor. Şöyle bir fikir: '' Tuvaletlerde fiş okutulsun, yalnızca burger king müşterileri girebilsin.'' Avrupa'daki gelişmiş ülkelerde o uygulama var zaten.

  3. burası kesinlikle burger king.
    bakın bende burger king'de çalıştım. istiklal caddesi demirören AVM'de çalıştım. geçen sene başladım yaklaşık 4 ay çalıştım (yani yaz boyunca) ekip üyesiydim. expertliğe hak kazandım tam expertlik sınavlarına gönderilecektim ki okullar başladı ve işi bırakmak zorunda kaldım. kışın ehliyetimi aldım ve bu yaz tekrar gidip aynı yerde yani demirören şubesinde işe girdim. bu sefer mutfakta çalışmadım tabi ki. artık ehliyetim olduğu için motokurye oldum yani paket servis. ama taksim meydanda ki şubesini afm sinemalarındaki şubeyide galatasaray lisesinin karşısında ki şubeyide çok çok iyi biliyorum. hepsinin mutfağını yüzlerce kez görmüşumdür ve oraların nasıl yönetildiğinide biliyorum. trans yağın olduğunuda biliyorum watlarda ki yağın yani patateslerin yağlarının haftada 1 defa değiştiğinide biliyorum, broylir yani ızgara makinesinin kapanışta nasıl temizlendiğinide biliyorum bütün hamburgerlerin malzeme gramajlarınıda biliyorum fakat maliyeti düşünerek standart olan gramajdan daha az konulduğunuda biliyorum bütün ürünlerin mikro dalgada ki sürelerini hka'ları ürünlerin pişme sürelerini falan hepsini biliyorum. şubelerin bütün müdürlerini tanıyorum T.A.B gıda grup müdürlerini, yönetimi falan hepsini çok iyi biliyorum çünkü çok iyi gözlemledim herseyi. kimse gelipte burda yok bilmem temiz yok bilmem bunlar gerçek deil yok bilmem siz benim çalıştığım firmanın adını kötüleyemezsiniz demesin. zaten elemanlarına amele muamelesi yapıyorlar. hersey iğrenç. inanın ki burda herşeyi yazmaya kalksam sayfalar cikar. istediğiniz her türlü soruyu sorabilirsiniz. doğru yada yalan söylemekten ne bi karım ne bi kaybım olabilir. firma adını karartmak gibi bi niyetim kesinlikle yok. ben kendim orda çalışmama rağmen ordan yemek yemiyorum. burger king gerçekten bildiğiniz gibi temiz değil. müşterisi olmakda çalışanı olmakta iğrenç bişey. absürd absürd konuşmayın. o yok bilmem ben burgerde çalışıyorum yok bilmem burgerde çalıştım öyle bişey yok demesin. bana burda palavra atmayın. bi daha ki yorumumda bu kadar nazik olmam. küfürlerle izah ederim daha iyi anlarsınız. burger king iğrenç bi firmadır kendi menfaatleri uğruna herşeyi yapar ama ben onları dize getirmeyi bildiğim çalışiyorum. çünkü kimseden bi korkum yada çekinmem yok. burda yazdıklarımı kim görürse görsün yinede beni işe alır çünkü adamın benden çıkarı var. çünkü köpekler gibi benim gibi elemanlara ihtiyaçları var.
    not: daha yazı yazmayı bile bilmeyen insanlar benimle sakın muhatap olmasın, kendisine yazık olur.

  4. abartmayalım.konuyu baya bi saptırmışlar bende burger kıng de çalışıyorum ama emn olun evde temiz olduğumdan işte daha temizim.ordaki konuda tamamen çalışanlradan kaynaklanan bişey emiz bırksalar böyle olmaz sadece burger ın adını çıkarmak…..mc daha iyi ya siz öyle zannedin…

  5. buna benzer bi tuvalete sivas yolunda denk gelmiştim yol üzerinde kasap tarzı bişeydi mola vermek için durmuştuk tuvalete girdiğimde bir adam daha geldi tuvalet yok heralde diyip çıkarken adamın o metale işediğini görünce oraya yapıldığını anladım ve oraya işerken adamın işini bırakıp komple beni süzmesi giderkende paralı kadına vurur gibi arkamdan vurmasıyla neler olduğunu anlayamadığım bir ortam sağ çıkabildiğim için şükrettim adam 40 larında vardı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir