burger king logo
🎈 Hayat

Burger King’in İğrenç Tuvaleti

burger king logoHani iğrençlik olur da, bu kadar da olur mu dedirten tuvalet, Burger King’in Taksim Meydanı’ndaki şubesinde gördüğüm tuvalettir.

Erkekler tuvaletinden içeri giriyorsunuz, pisuar dışında tuvalet yok. Yani sadece çiş yapmak zorundasınız. Başka bir şey yapamazsınız. Tutacaksınız arkadaşım! Günde en az 500.000TL kazanıyorlardır. O kadarcık paraya, tuvalet konur mu hiç? Sonra bir de temizliğini yapmak lazım. Zarara girerler vallahi.

Peki, sadece işeyelim…  Tuvalette bakıyorsunuz ki, pisuar bulasınız. Ama sizi “şey” karşılıyor. Pisuar değil, o kesin. At yalağına benziyor, ama altında delik var. Öyle garip bir şey… Diyorlar ki, buraya işeyeceksin.

Pisuar yerine getirdikleri alternatif, aşağıdaki fotoğrafta görüyor…

Eğer dikkatlice bakarsanız, "tutturamayanların" sidiklerinin nasıl da dışarı doğru aktığını görebilirsiniz. (En bariz görüneni sağ tarafta.) Kokuyu hayal etmeyi size bırakıyorum.
Burger King Taksim'in İğrenç Tuvaleti

Dört bölme var. (Tuvalette muhabbet ettiğimiz bir adamın dediğine göre, eskiden aradaki bölmeler de yokmuş!) Bölmelerin aşağısı açık. Yani hepsi alttan birbirine bağlı. Siz işerken, soldan sağdan sarı sarı sıvılar geliyor. İki yanınızdakinin sidikleri… Bir koku var ki sormayın! Önünüzden geçiyorlar! Mideniz kalkıyor.

“Şey”in dışı da hafif ıslak. Belli ki “yetiştiremeyenler” olmuş. “Hedefi tutturamamışlar.” Onun için çok yaklaşamıyorsunuz da. Uzaktan “hedefi tutturmanız” gerekiyor.

Midem kalktı tekrar.

Burger King'in İğrenç Tuvaleti Açıklamalı

Ama Burger King yetkilileri “hijyen”i ihmal etmemişler tabi. Belirli periyotlarla su akıyor yukarıdan. “Şey”in içini temizliyor (!). Gelen suyla beraber sarılıklar önünüzde şelale gibi akıyor.

Mideniz altüst oluyor.

İnternetten araştırdım, Taksim’deki bu Burger King’in tuvaleti ünlüymüş. Buyurun rezaleti başkalarından da okuyun:

Aşağıdaki görsel Uludağ Sözlük’ten alıntı. “Kullanım halinde” görülünce daha iğrençliğin daha anlaşılır olacağına kanaat getirdim.

burger king uludag sozlukten alinti

Şikayet Edelim

Sağlık Bakanlığı restoranların tuvaletlerinin hijyeni ile ilgileniyor mu bilmiyorum. Veya ne kadar iğrenç görünse de, bir sağlık sorunu oluşturuyor mu, yoksa tamamen standartlara uygun ama sadece “görsel bir problem” mi onu da bilmiyorum.

Ama eğer ilgilenebilecek bir kurum varsa, şikâyet etmek lazım.

Bitirirken

Eğer bu yazıdan dolayı mideniz alt üst olduysa özür dilerim. Asıl özür dilemesi gereken müşterilerine bunu layık gördüğü için Burger King olsa da..

Şarul şurul maşallah.

Orası Taksim Meydanı, Herkes Umumi Tuvalet Gibi Kullanıyor, Adamlar Ondan Öyle Yapmıştır Diyenlere Not

O zaman alışveriş yapınca, alışveriş fişine bir şifre yazdırırlar veya fişe barkod basarlar, tuvalete onu okutarak gireriz. Böylece müşterisi olmayanlar giremezler, bu kadar basit. İğreçliğin “herkes giriyor abi” diye bir özrü olmaz.

Devamı Gelecek

İstanbul macerası yazı dizisi, Scorpions konseri ile devam edecek…

👋 🚨 Yeni yazılardan haberdar olmak ister misiniz? 👇

Burger King’in İğrenç Tuvaleti 53 yorum aldı.

 1. Hedef kitleyle doğru orantılı verilen hizmet, ben başka hiç bir şubesinde bu kadar net ingilizce konuşan personeli olduğunu tahmin etmiyorum. Bahsedilen tuvalet alışkanlığı avrupada kullanılan sistemin aynısıdır. Hey siz Türkler İstanbul'un göbeğinde parası olana hizmet veriyoruz ve siz hala geliyorsunuz diye de gülüyorlar içeride =)

 2. Normal bi görüntü Taksim de çünkü barlardan çıkanlar yoldan geçenler ücretsiz tuvalet ihtiyacını karşılamak için kullanıyorlar. Bende en başta garipsemiştim ama sonra alışıyor insan 🙂

 3. O tuvaleti yoğun bir günde (4 kişilik olmasına rağmen) 6 kişi kullanmışlığım var. Ne yapsın insanlar sıkışıyor tabi hâliyle. O değilde, yanımdaki eylemdaşımın gözlerini dikip bakması biraz kıllandırmadı beni değil hani. Haklarını yemeyelim. İnsanlarımız sırasını bekliyor. Zaten küçük bir tuvalet de, o 4 bölmenin arkasında sıra sıra bekliyorlar yoğunlukta. Öne kaynama falan yok tabi. Ekmek kuyruğunda bile kaynama var, burada yok. BK'yı tebrik ederim.

 4. Siz umut beybizim restrantîmizi çok.iyi.biliyorsunuz.çünkü siz bk müsterisiniz buarada benim yazilarim sizi alakadar etmez siz yoksa elestirmen falanmisiniz NE UMARIM SIZINLE KARSILASMAM RESTRANTIMIZDAA

 5. Tmm o halde sizingelip karsima çikmanizi vebeni bulun ohalde benim kim oldugumu bulun bulabilirseniz ohaldee beni çokbiliyorsunuzsiz ama beni bulamayacaksîniz asla

 6. Siz benimKim oldugumu biliyorsanîzozaman siz bknîn personelinizo halde beni taniyorsaniz peki ozaman benim gerçek.adimi yazîn horri meydan bende sizemrkli degilim sizinde isminizsahte amaa kesinlikle eminim

 7. Ben zaten sizin gibi küstah bencil igneleyicisiniz yesilcam kelimelerini ve telafuzlarini kullanlarla konusmuyorum günümüz türkçekelimelerini kullaninn

 8. Sizin buyesilcam türkçeniz sizeyakîsmiyor buarada peki beni nerden biliyorsunuz ohalde ama sizinadinizda umut degil siz kimsiniz mrk ettim nedenbu kadar sivri dillisiniz siz acaba

  1. evetaslında bén umut deqilim,benaslında ajdar cokgezen isimliBirisiyim. Siz benim gerçek kimliğimi ortayaçıkardınız. Aslında şimdiye qadar,umutadıyla yazdıklarımhep kandırmacaydı.tebrikler.bu yorumumda yeşilcem qullanmayayaözengösterib türkqcheyi en dogru sekilde qullanmaya casthim. insallah iyi olmustur.

  2. Acaba Klavyenizin Türkçe Karakterleri Çalışıyor mu Ne Bileyim "ş,ö"gibi harfler Çalışmıyorsa Para Toplayıp Alabiliriz.Türkçe'yi Katledeceğimize Para Harcarız Daha İyi..!

 9. Siz çok sakacisiniz ama benim buyalanlara karnim tok size inanmiyor buhayatta herkezyalan söylerama önemli olan gerçekçi saygîli ve dürüst birisi olacak bence yaptiginiz hatanîn farkina varmis olmakta bir erdemdir .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir